Nasze projekty

Rekordowa liczba kandydatów do rzeszowskiego seminarium. „Choć ilość powołań w całej Polsce spada”

W nowym roku akademickim formację w seminarium duchownym w Rzeszowie rozpocznie czternastu nowych kandydatów do kapłaństwa. Jak informuje uczelnia, jest to największa liczba wśród polskich seminariów diecezjalnych i zakonnych.

fot. Saint John's Seminary/Unsplash

W ramach tegorocznej rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie na rok propedeutyczny zgłosiło się 14 kandydatów. Tym samym rzeszowska uczelnia znalazła się na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich uczelni diecezjalnych i zakonnych przygotowujących do kapłaństwa.

To zaskakująca liczba, bo ilość powołań w całej Polsce spada. Tym większa nasza wdzięczność wobec Boga za kolejnych kandydatów do służby Bożej, którzy pod koniec września rozpoczną wstępną formację – mówi ks. Adam Kubiś, rektor rzeszowskiego WSD.

ZOBACZ TEŻ: Abp Gądecki napisał list po odejściu kilku księży: porzucenie kapłaństwa to osobista tragedia

Reklama

Etap propedeutyczny jest jednym z etapów formacji do kapłaństwa w Seminarium. Alumni etapu propedeutycznego są studentami Wyższych Seminariów Duchownych i są klerykami. W sumie, ich formacja do kapłaństwa wraz z rokiem propedeutycznym trwa 7 lat.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę