Rekolekcje dla rodziców, którzy przeżyli śmierć dziecka. „Człowiek nie musi być sam z cierpieniem”

Pod hasłem: "Powstać z martwych" w Skrzatuszu odbędą się w listopadzie rekolekcje dla rodziców, którzy przeżyli stratę dziecka. Są one kierowane do osób, które straciły dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy zabójstwa.

fot. Cottonbro / Pexels

Rekolekcje dla rodziców z całej Polski

Rekolekcje w Skrzatuszu odbędą się w dniach 19-21 listopada. Organizuje je Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprowadzi je o. Piotr Włodyga, benedyktyn, wraz z innymi rodzicami po stracie, psychologami i kapłanami.

W rekolekcjach mogą wziąć udział rodzice, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia lub martwego urodzenia, ale także ci, których dziecko zmarło w wyniku choroby lub w wypadku. Do Skrzatusza mogą przyjechać małżonkowie we dwoje lub osobno, a także osoby indywidualne. Zaproszenie kierowane jest do rodziców z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

Wspólnie przeżyć smutek

Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku – przekonują organizatorzy rekolekcji. Zwracają także uwagę, że ci rodzice są często pozostawieni z tą tragedią sami sobie. Zdarza się, że niektórzy z nich w cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, zadając sobie codziennie pytanie „dlaczego?”.

Reklama

Jak czytamy na stronie diecezjalnej, rekolekcje organizowane są po to, by rodzice „mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem”. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami – wyjaśniają organizatorzy.

Program rekolekcji

Rekolekcje rozpoczną się w piątek (19 listopada) o godz. 17, a zakończą w niedzielę o godz. 14. W programie przewidziano Msze św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem oraz rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka.

Przeczytaj również

Chętni na udział w rekolekcjach mogą się już zapisywać. Zgłoszenia telefoniczne pod numerem telefonu 696 918 401 lub 501 211 002 oraz mailowo na adres: [email protected]

Reklama

os, diecezjakoszalin.pl / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę