Nasze projekty

Przybywa rowerowych pielgrzymów! Pielgrzymki na dwóch kołach na Jasną Górę coraz popularniejsze

W rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę angażuje się coraz więcej osób! Pandemia sprawiła, że pielgrzymi jeszcze chętniej decydują się na tę formę dotarcia do Częstochowy. Tylko od początku lipca odnotowanych zostało już 10 grup, a wciąż przybywają kolejne.

Cathopic/Sor Cata FMA

Cykliści przekonują, że każdy, jak tylko chce, może wyruszyć w drogę. Jednak tym, którzy przygotują się kondycyjnie jest dużo łatwiej. Warto też pomyśleć o lepszym rowerze, by nie stwarzać problemów innym i sobie.

Wszystko boli, ale się jedzie i jak wchodzimy do Kaplicy to wszystko ustaje, cały ból odchodzi – wyznała przedstawicielka grupy z Paszowic. Dodała, że według niej rowerem jest trudniej dotrzeć do Częstochowy niż pieszo, choć idzie się dłużej.

To nie wycieczka, ale pielgrzymka!

Cykliści podkreślają, że choć może się wydawać, że jazda na rowerze to tylko wycieczka, ale wciąż jest to przede wszystkim pielgrzymka. W drodze się modlimy, uczestniczymy we Mszach św., ale także demonstrujemy swoją wiarę. To dzisiaj jest bardzo potrzebne, nasze świadectwo – zauważa Karol Pieniążek, który przyjechał spod Legnicy. – Jedziemy z Maryją na piersi. Mamy stroje, chorągiewki na rowerach, które świadczą o tym, że jest to pielgrzymka. To nie jest ukryte, faktycznie to jest pielgrzymka i tego się nie wstydzimy.

Reklama

Od kilkunastu lat na Jasną Górę pielgrzymuję z potrzeby serca – podkreślił pan Roman, też uczestnik jednej z rowerowych pielgrzymek. Opowiadał o początkach pielgrzymowania na rowerze: koleżanka przywiozła mi z pielgrzymki różaniec i modliła się w mojej intencji. Od tej pory powiedziałem, że będę jeździł do końca swoich sił. W pogodzie, w deszczu jedziemy, nie ma dla nas żadnych przeszkód.

Jeden cel: Jasna Góra!

Rowerem czy pieszo, cel jest ten sam – spotkać się z Matką Bożą Jasnogórską. Wśród intencji dominują wciąż te o ustanie pandemii i za naszą Ojczyznę, o łaskę wiary, zwłaszcza dla młodych. Są i te dziękczynne za powrót do zdrowia, za uchronienie od koronawirusa.

W najbliższą sobotę na Jasną Górę dotrze 16. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. Cykliści jadą z różnych miejsc w kraju, by połączyć się (10 lipca o godz.9.00) przed częstochowską archikatedrą i wjeżdżając Alejami NMP zamanifestować swoją wiarę, miłość do Jezusa i Jego Matki oraz razem pokłonić się Królowej Polski. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Samemu Bogu przez Maryję”.

Reklama

Przed pandemią w 2019 r. na Jasną Górę dotarło w sumie 170 pielgrzymek rowerowych a w nich ponad 11 tys. osób.

kw/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę