Nasze projekty

Przeżyj Ostatnią Wieczerzę w wirtualnej rzeczywistości! A to wszystko w samym centrum Poznania

Dzięki specjalnym goglom każdy może przenieść się wprost do Wieczernika. "Nowoczesna technologia filmowa sprawia, że widz znajduje się w samym centrum wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat" - opisuje Łukasz Połączak z Fundacji Miejsce Słowa.

fot. miejsce_slowa, instagram.com/Miejsce Słowa, facebook.com

Miejsce Słowa – Wirtualny Wieczernik. To wyjątkowe miejsce, które umożliwia przeżycie Ostatniej Wieczerzy w wirtualnej rzeczywistości. Prezentowany film został nagrany w taki sposób, by jak najwierniej oddać prawdziwe historyczne wydarzenia. Podczas udziału w Ostatniej Wieczerzy, poznaje się oryginalne ubrania, naczynia, a nawet potrawy. Naszym celem było oddanie ducha tamtego miejsca i czasu, ukazując wydarzenia, które wciąż są żywe w pamięci ludzi do dziś – podkreśla Połączak.

ZOBACZ: Kim jest autor niezwykłej ikony bł. Rodziny Ulmów? „Napisałem ją z potrzeby serca”

Przestrzeń, w której znajduje się Wirtualny Wieczernik, zlokalizowana jest w samym sercu Poznania, tuż obok Starego Rynku. W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie wszyscy żyją w nieustannym zabieganiu, chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym ludzie mogą na chwilę się zatrzymać, wyciszyć i doświadczyć medytacji oraz spotkania ze Słowem Bożym w zupełnie nowym wymiarze – wyjaśnia Połączak.

Reklama

Biblijne chwile w wirtualnej rzeczywistości. Jak to działa?

Miejsce Słowa zostało podzielone na trzy przestrzenie. Pierwsza z nich stanowi swego rodzaju wprowadzenie, gdzie uczestnicy mogą zapoznać się z ideą dzieła, czytając napisy na drewnianych tablicach na ścianach. Następnie przechodzą do sali wyciszenia, gdzie w spokoju mogą usiąść, modlić się i czytać fragment Pisma Świętego przez około 10 minut. Później mogą doświadczyć biblijnych chwil, które medytowali, w wirtualnej rzeczywistości w sali VR.

SPRAWDŹ: Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier już w polskich kinach! To „film, który każdy powinien zobaczyć”

Sam film trwa osiem minut, a całe doświadczenie zajmuje około 20 minut. Wstęp jest bezpłatny, z możliwością wsparcia fundacji i pomocy w utrzymaniu Wirtualnego Wieczernika oraz realizacji kolejnych fragmentów Ewangelii w rzeczywiści VR.

Reklama

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej miejsceslowa.pl.

Fundacja Miejsce Słowa składa się z osób świeckich należących do Kościoła Katolickiego, a całość projektu została zrealizowana dzięki prywatnym środkom i darowiznom. Ewangelia w wirtualnej rzeczywistości jest dostępna w Poznaniu przy ul. Plac Wielkopolski 10/11, od środy do niedzieli, w godzinach od 11:00 do 19:00.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę