Nasze projekty

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier już w polskich kinach! To „film, który każdy powinien zobaczyć”

"Sound of Freedom. Dźwięk wolności" to oparty na faktach obnażający mroki handlu dziećmi thriller z Jimem Caviezelem. Film odniósł ogromny sukces w USA, stając na podium, tuż za filmami "Barbie" i "Oppenheimer".

fot. Rafael Film/Youtube.com (print screen)

Film pt. „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” opowiada prawdziwa historię Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Ryzykuje życiem i wyrusza w głąb kolumbijskiej dżungli, gdzie trafia do wnętrza najmroczniejszego biznesu na świecie. 

W wywiadzie dla Fox News grający główną rolę Caviezel (znany z „Pasji” Mela Gibsona) mówi, że Hollywood boi się tej historii. Prace nad produkcją rozpoczęto zaledwie po dwóch latach od startu działalności Ballarda, ale dystrybutor 20th Century Fox, po przejęciu przez Disneya, postanowił odwołać premierę. Wtedy producenci rozpoczęli żmudną walkę o odzyskanie praw i premierę filmu. 

„Film, który każdy powinien zobaczyć”

Mimo kontrowersji film odniósł ogromny sukces w USA, pokonując w rankingach wysokobudżetowe kontynuacje kultowych Indiany Jonesa czy Mission: Impossible. Ostatecznie tytuł, którego przestraszył się Disney stał się numerem trzy w USA (po „Barbie „i „Oppenheimerze”). Bez wielomilionowej, zwyczajowej promocji, ale za to z towarzyszącą mu gigantyczną, oddolną akcją społeczną „Dźwięk wolności” wspiął się na szczyt rankingów ocen (IMDB 7,8/10,  Filmweb 8,8/10), a do dzieła przylgnęła opinia filmu, “który każdy powinien zobaczyć”. 

Reklama

Mimo tematyki, twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a empatię i emocje widzów budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie zobaczymy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”) a także Billa Campa („Gambit Królowej”) wcielającego się w postać „Vampiro” – głównego pomocnika Ballarda.

„Sound of Freedom. Dźwięk wolności” także w Polsce wzbudza wielkie emocje i jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Polski dystrybutor Rafael Film informuje, że premierę potwierdziły wszystkie największe sieci kinowe oraz kina studyjne. 

Zobacz zwiastun filmu:

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę