„Przez krzyż Pan wyzwala nas od grzechu”. Klerycy zapraszają na adoracje krzyża

W kolejne piątki Wielkie Postu klerycy warszawskiego seminarium zapraszają na adoracje krzyża. "Przez krzyż Pan pomaga nam przezwyciężyć pokusy, wyzwala od grzechu" - podkreślają alumni.

fot. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie/Facebook

Adoracja krzyża to charakterystyczne nabożeństwo dla okresu Wielkiego Postu, które przygotowuje wiernych do Triduum Paschalnego, a zwłaszcza Wielkiego Piątku, oraz Niedzieli Zmartwychwstania.

Nabożeństwo podzielone jest na dwie części

Od 11 marca, w kolejne piątki Wielkiego Postu klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie poprowadzą adoracje krzyża w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu.

Nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 20:00 i jest podzielone na dwie części – przez pierwszą godzinę rozważania modlitewne prowadzą klerycy, natomiast w drugiej godzinie “jest więcej ciszy, więcej przestrzeni na osobistą modlitwę, adorację”.

Reklama
Reklama

Na zakończenie jest błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego – mówi kleryk Michał Borowski, alumn V roku seminarium duchownego.

Grzech, pokusy, nawrócenie

Każdemu z tegorocznych nabożeństw przypisano konkretne hasło, są nimi: pokusy, grzech, odnalezienie i nawrócenie. Przez krzyż Pan pomaga nam przezwyciężyć pokusy, wyzwala od grzechu. Przychodzimy adorować krzyż, ponieważ Bóg zostawił wszystko, żeby znaleźć człowieka – dodaje.

Reklama
Reklama

W tym roku, w piątek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia w kościele seminaryjnym nie będzie adoracji krzyża, ale Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W czasie adoracji krzyża klerycy prowadzą ewangelizację na Krakowskim Przedmieściu i zachęcają przechodniów, aby wstąpili do kościoła. Zachęcamy, aby wejść do kościoła przynajmniej na chwilę modlitwy – mówi kleryk Borowski.

Adoracje krzyża przygotowują w kolejne piątki Wielkiego Postu roczniki seminarzystów od II do VI.

Reklama

kh, archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę