Projektant mody z zespołem Downa odwiedził pierwszą damę. Wręczył jej wyjątkowy prezent

Ogromna pasja, talent i szczęście do ludzi, których spotykał na swojej drodze, zaprowadziły Szymona Łuszczkę do świata mody, o którym marzył od dziecka. Młody projektant zaprezentował swoje rysunki pierwszej damie w Pałacu Prezydenckim.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP/Twitter

24-letni Szymon Łuszczki od dzieciństwa marzył o projektowaniu odzieży. Po 13 latach spełniło się jego marzenie i w Rzeszowie odbył się pokaz zaprojektowanych przez niego sukni. Wśród kilku modelek była jego Mama Dana – informowała w marcu na Facebooku Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

PRZECZYTAJ: Szymon z Zespołem Downa marzył, aby zostać projektantem mody. Właśnie odbył się jego pierwszy pokaz

W czasie spotkania z małżonką prezydenta projektant opowiedział o pierwszych krokach w modzie, inspiracjach i trendach, a na pamiątkę podarował Agacie Kornhauser-Dudzie suknię, którą przekazał na aukcję na rzec ukraińskich dzieci z niepełnosprawnościami.

Reklama
Reklama

Zwycięzca licytacji, Kamil Zalewski, który od tamtego momentu wspiera projektanta zaproponował, aby podarować suknię pierwszej damie.

Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. Cieszę się, że odnalazłeś w sobie talent i siłę do dążenia do celu, a także że spotkałeś na swojej drodze tak wielu cudownych ludzi, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć te marzenia – mówiła pierwsza dama, zwracając się do swojego gościa.

Reklama
Reklama

kh, prezydent.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę