Nasze projekty

Prezydent wrócił z Ukrainy. „To jedna z wizyt, którą zapamiętam do końca życia”

"To na pewno jedna z tych wizyt, którą zapamiętam do końca życia, zwłaszcza wrażenie, jakie zrobiła Borodianka, zniszczona przez rosyjskie samoloty i rakiety" - powiedział po powrocie z Ukrainy prezydent Andrzej Duda.

fot. Jakub Szymczuk KPRP/Twitter Kancelaria Prezydenta @prezydentpl

W czasie wizyty na Ukrainie prezydent odwiedził Borodziankę. To na pewno jedna z tych wizyt, którą zapamiętam do końca życia – dodał.

I samo miasto Kijów. Kijów absolutnie gotowy do obrony. Miasto, które widać, że w ostatnich dniach wyszło dosłownie spod oblężenia. Ale nie ma żadnych wątpliwości, kiedy jest się w Kijowie, kiedy patrzy się na ulice, że było gotowe bronić się do samego końca – powiedział w czasie konferencji prasowej na dworcu w Przemyślu.

Opowiedział również o spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Kiedy rozmawia się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, kiedy rozmawia się z jego współpracownikami, kiedy jest się z jego żołnierzami, którzy towarzyszyli nam wczoraj przez cały dzień, to widać, że determinacja tych ludzi do obrony ojczyzny, gotowość do walki jest rzeczywiście niesamowita i ten duch walki jest wyraźnie wyczuwalny – stwierdził.

Prezydent Duda podziękował Polakom za okazanie pomocy Ukraińcom, którzy uciekli przed wojną.

I ogromnie dziękuję moim rodakom jeszcze raz za udzielanie pomocy naszym gościom z Ukrainy. Są uchodźcami, tak, ale wszyscy dobrze wiemy, że naszymi gośćmi – powiedział prezydent Duda.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę