Nasze projekty

Pożar domów w Nowej Białej. Za tydzień zbiórka w całej Archidiecezji Krakowskiej

Za tydzień przed wszystkimi kościołami Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej.

Facebook.com/Małopolski Urząd Wojewódzki

👩‍🚒🔥Pożar w Nowej Białej Miejscowość Nowa Biała w gminie Nowy Targ: wczoraj o godzinie 18.20 do Straży Pożarnej…

Posted by Małopolski Urząd Wojewódzki on Sunday, June 20, 2021

Za tydzień przed wszystkimi kościołami Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych osób.

Środki na te cele, które za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Archidiecezji Krakowskiej trafią w całości do poszkodowanych można przesyłam na koto bankowe: Pekao SA III Oddział w Krakowie 88 1240 2294 1111 0000 3722 9887 z dopiskiem Pomoc dla Nowej Białej.

Reklama
Reklama

„Wczoraj w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc” – napisał abp Marek Jędraszewski do diecezjan.

„W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem”.

W pożarze uszkodzonych zostało uszkodzonych 21 domów i 23 budynki gospodarcze.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę