Nasze projekty

Powstał specjalny utwór na nadchodzące rocznice związane ze Świętem Miłosierdzia Bożego

„Symfonia Miłosierdzia” powstała do słów św. siostry Faustyny Kowalskiej. Premiera utworu będzie miała miejsce podczas modlitewnego czuwania w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Zostanie wykonywany w 16 językach.

Fot. Wikipedia

W tym roku wypada 25. rocznica kanonizacji św. Faustyny, apostołki Miłosierdzia i 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, który przed 25. laty ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przygotowano specjalny utwór „Symfonia Miłosierdzia”, którego premiera będzie mieć miejsce podczas uroczystego czuwania 26 kwietnia na placu między krakowskimi Sanktuarium św. Jana Pawła II, a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Światowe Czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego jest zaplanowane na wieczór 26 kwietnia. Przygotowania zaczęły się już w 2022 r. Świat jest umęczony w ostatnich latach tyloma wojnami. Dlatego wsłuchując się w słowa Jezusa, skierowane do polskiej apostołki Bożego Miłosierdzia o tym, że „nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”, chcemy, podobnie jak Mojżesz, wznosić ręce do Pana i prosić o dar pokoju dla ludzkości. Jednocześnie pragniemy słowami św. Faustyny wyśpiewać pieśń wdzięczności i radości za dar Bożego Miłosierdzia – tłumaczy Jan Mrowca, organizator i producent wydarzenia. 

Dalsza część artykułu poniżej.

Reklama

Utwór zostanie wykonany w 16 językach świata!

Utwór muzyczny, który jest kompilacją muzyki klasycznej, filmowej i etnicznej, będzie miał swoje prawykonanie właśnie podczas wspomnianego czuwania, składa się ze słów pochodzących z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, zwłaszcza hymny, wiersze czy małe formy poetyckie, a muzykę do niego skomponował Bartek Gliniak. Choć na początku miał to być pojedynczy utwór o miłości miłosiernej, z biegiem czasu rozbudowano go aż do ponad 20 pieśni.

To dzieło na orkiestrę symfoniczną, chóry, solistów i lektora, które zostanie wykonane w szesnastu językach, w tym ukraińskim, włoskim, łacińskim, swahili, chińskim czy hebrajskim. Wszystko po to, aby przesłanie o miłosiernej miłości dotarło do mieszkańców całego świata. Usłyszymy m.in. „Praise be to you o Lord”, „Misericordias Domini ub aeternum cantabo”, „Utukuzwe, ee Mungu wetu mwenye rehema” czy „Jezu ukrzyżowany” – mówi Anna Wierzchowska-Woźniak, szef biura prasowego wydarzenia.

ZOBACZ>>> Jak wygląda Anioł Stróż? Św. siostra Faustyna opisała go w „Dzienniczku”

Reklama

Wspólne czuwanie z Sanktuariami z całego świata

Centralnym miejscem czuwania będzie wielki plac „Białe Morza” w Krakowie, znajdujący się między Sanktuarium św. Jana Pawła II a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Udział innych części świata w tym wydarzeniu zapewni, dzięki łączeniu poprzez telewizję i internet, most łączący: Kraków z Polski, Rzym w Watykanie, Kiabakari w Tanzanii, São Paulo w Brazylii, Stockbridge w USA, El Salvador na Filipinach i Keysborough w Australii.

W każdym z tych miejsc zostanie odmówiona jedna część Koronki do Bożego Miłosierdzia. Będą świadectwa o działaniu miłosiernej Miłości w świecie. Mamy zapewnienie kustoszy sanktuariów, że w miejscach związanych z Bożym Miłosierdziem na poszczególnych kontynentach będzie zgromadzonych około 50 tys. osób – informuje Anna Wierzchowska-Woźniak. 

Organizatorzy wyślą specjalne zaproszenia do parafii i wspólnot oraz udostępnią transmisję telewizyjną i internetową dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w czuwaniu osobiście. Z przekazem miłosierdzia planujemy dotrzeć do ponad połowy miliarda ludzi. Zapraszamy do wspólnego świadectwa wiary wszystkich, a także czynnego udziału w tej uroczystości artystów świata kultury – zachęca Jan Mrowca. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja