Ponad 17 tys. paczek z kredą i kadzidłem na akcję charytatywną „Gwiazda betlejemska”

Studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego, funkcjonującego przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowali paczki z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Trafią one do 50 parafii na terenie archidiecezji poznańskiej i do parafii w Witkowie w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Prezes AKM i koordynatorka projektu, Anna-Maria Dzik, wyjaśniła, że chętni będą mogli zabrać paczuszki ze świątyni w uroczystość Objawienia Pańskiego, by w swoim „domowym Kościele” modlić się przy zapalonym kadzidle i poświęconą kredą naznaczyć drzwi swojego domu, dając świadectwo, że mieszkają w nim ludzie wierzący w Boga.

Paczuszki zostały przygotowane w ramach projektu misyjnego „Gwiazda Betlejemska”. Ofiary zebrane w ramach tej akcji zostaną przekazane na rzecz Domu Pokoju – sierocińca prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki na Górze Oliwnej w Jerozolimie.

Na Górze Oliwnej w Jerozolimie polskie siostry elżbietanki utworzyły przed 53 laty sierociniec dla dzieci, którym stworzyły warunki do godnego życia, edukacji i rozwoju duchowego. Przez te lata około 400 dzieci doświadczyło opieki i wsparcia ze strony sióstr.

Reklama
Reklama

W powstaniu Domu Pokoju na Górze Oliwnej w 1968 r. oraz w ostatnich latach istnienia Domu Pokoju w Betlejem ważną rolę odegrała Wielkopolanka, s. Rafała (Helena Józefa Włodarczak), zmarła 12 grudnia 2019 r., odznaczona w 2017 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w niesieniu pomocy osobom potrzebującym”.

Akademickie Koło Misjologiczne to koło naukowe działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skupiające studentów, którym bliska jest tematyka misyjna. Stanowi ono kontynuację powstałego w 1927 r. Akademickiego Koła Misyjnego działającego przy Uniwersytecie Poznańskim, którego członkinią była także służebnica Boża dr Wanda Błeńska − Matka Trędowatych.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę