Nasze projekty

Pierwszy polski film o bitwie o Monte Cassino. Jest już zwiastun „Czerwonych Maków”!

To będzie prawdopodobnie jeden z najgłośniejszych polskich filmów, który w tym roku trafi do kin. Na ekranach będzie można zobaczyć wiele gwiazd polskiej sceny aktorskiej. Zobacz zwiastun "Czerwonych Maków"!

fot. KinoSwiatPL/youtube.com (print screen)

Historię bitwy o Monte Cassino – uważaną za jedną z najbardziej zaciętych w czasie II wojny światowej – zobaczymy oczami Jędrka, młodego chłopaka, który jako jeden z tysiąca sierot opuścił rosyjskie łagry wraz z Armią Andersa. Jak czytamy w opisie filmu, wojenne przeżycia i niewola zmieniły go „z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać”.

Jednak codzienność z żołnierzami II Korpusu Polskiego oraz miłość sprawiają, że chłopak przechodzi przemianę, a decydujący atak na niemieckie oddziały okupujące klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino zmieni na zawsze jego życie.

ZOBACZ TEŻ: Sanah nagrała piosenkę do filmu o ks. Stanisławie Brzósce. Zobaczcie teledysk!

Reklama

W filmie zobaczymy wiele gwiazd

To pierwsza polska produkcja fabularna opowiadająca o tej historycznej bitwie. Reżyserem filmu jest Krzysztof Łukaszewicz, który stworzył już między innymi takie wojenne filmy, jak: „Orlęta: Grodno ’39” czy „Generał Nil”. 

W rolę Jędrka wcielił się Nicolas Przygoda, a młodej sanitariuszki Poli – Magdalena Żak. W filmie zobaczymy także historyczne postaci. W rolę generała Andersa wcielił się Michał Żurawski. Na ekranie pojawią się również: Leszek Lichota, Szymon Piotr Warszawski, Bartłomiej Topa, Łukasz Garlicki, Andrzej Mastalerz, Mateusz Banasiuk, Radosław Pazura, Szymon Nygard i inni.

Zdjęcia do filmu realizowano między innymi w Chorwacji, Bułgarii, Polsce i oczywiście na wzgórzach Monte Cassino. Do kin „Czerwone Maki” trafią 5 kwietnia.

Reklama

Zobacz zwiastun filmu!

pap, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę