Pięcioraczki przyszły na świat w Krakowie. „Witamy na świecie Maluchy!”

W krakowskim szpitalu po raz kolejny po niedługim czasie na świat przyszły pięcioraczki. To trzy dziewczynki i dwaj chłopcy. Szpital zdradził, jakie imiona nadano dzieciom.

fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie/Facebook

O narodzinach piątki maluchów poinformował Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

„Podobno nic dwa razy się nie zdarza, a jednak w Szpitalu Uniwersyteckim cuda lubią się powtarzać. Już po raz drugi – dzięki staraniom zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą – w niedzielę po godzinie 14, powitaliśmy na świecie PIĘCIORACZKI!” – czytamy na Facebooku szpitala.

Wiemy, jakie imiona nadano dzieciom

Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28 tygodniu ciąży poprzez cięcie cesarskie. „Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każdy” – informuje szpital. Taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków!

Reklama

Wszystkie dzieci znajdują się pod opieką „zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni”.

Na dzieci oczekuje siedmioro rodzeństwa

Dzieci i mama czują się dobrze – informuje placówka. „W domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa!” – czytamy na Facebooku.

„Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania. Witamy na świecie Maluchy‼️” – czytamy.

Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę