Nasze projekty

Para prezydencka z wizytą u sześcioraczków

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili w minioną sobotę słynne polskie sześcioraczki oraz ich rodziców. Wizyta wpisała się w obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Wcześniaka, bowiem maluszki przyszły na świat w 29 tygodniu ciąży.

Jak czytamy na stronach kancelarii prezydenta w czasie spotkania państwo Marzec – rodzice maluchów opowiedzieli Parze Prezydenckiej o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość. Jak przeważająca część wcześniaków, dzieci wymagają rehabilitacji, jednak są coraz większe i silniejsze. Każde z nich ma inną osobowość i temperament, a urok niezwykłego rodzeństwa tysiące internautów obserwują na Instagramie, gdzie mama maluchów publikuje ich zdjęcia.

 

Reklama
Reklama

– Opieka nad tyloma pociechami wymaga dobrej organizacji i logistyki, a każdy dzień jest nową przygodą. Szczególnie, że wcześniaki potrzebują dodatkowej troski, a relacje z rodzicami i otoczeniem mogą w pełni nawiązywać dopiero po opuszczeniu inkubatorów – mówili prezydentowi państwo Marzec.

Ideą obchodzonego w niedzielę święta jest zwracanie uwagi społeczeństwa na wcześniactwo i wiążące się z nim rozległe konsekwencje dla samych maluchów, ale też ich rodzin. Co roku tylko w Polsce przychodzi na świat aż 20 tys. wcześniaków co oznacza aż 6 proc. porodów. Liczba ta zwiększa się z roku na rok, a dzieci urodzone przedwcześnie muszą być pod szczególną opieką lekarską aż przez 3 lata.

Wyrazem solidarności z przedwcześnie urodzonymi dziećmi na całym świecie jest podświetlanie ważnych budynków na fioletowo. Wieczorem fioletowa iluminacja rozbłysła również na Pałacu Prezydenckim.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite