Nasze projekty

O pójściu za Chrystusem i szukaniu nadziei. Rekolekcje z bp. Chrząszczem

W każdy poniedziałek i piątek Wielkiego Postu na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej publikowane są rozważania bp. Roberta Chrząszcza, które koncentrują się wokół drogi krzyżowej. "Męka Pana Jezusa to jest droga w kierunku nadziei" - mówi krakowski biskup pomocniczy.

Bp Chrząszcz podkreśla, że wędrowanie po drodze z Chrystusem, to przede wszystkim poszukiwanie nadziei i sensu naszego życia. Wielki Post to czas rozważania męki Pana Jezusa, jego śmierci na krzyżu. Cała ta droga, którą on rozpoczął dla naszego zbawienia… Na początku też wyglądało, że to wszystko nie ma sensu. Wszystko wbrew nadziei, a jednak droga krzyżowa, męka Pana Jezusa to jest droga w kierunku nadziei – mówi.

To szczególnie ważne, gdy kolejny Wielki Post przeżywamy w cieniu pandemii koronawirusa. Ten Wielki Post jest dla nas szczególny. Jest to czas nawrócenia w tym momencie niepewności, w jakiej się znajdujemy. Czas pandemii, tylu pytań, które rodzą się w naszych sercach – tłumaczy bp Chrząszcz. To Chrystus – jak podkreśla – jest nadzieją, której powinniśmy szukać w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Reklama
Reklama

Kolejne odcinki rekolekcyjne „Droga Nadziei” z bp. Chrząszczem są publikowane o godz. 7:00 w każdy poniedziałek i piątek Wielkiego Postu na YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

ZOBACZ TEŻ: Bp Robert Chrząszcz: Małe grupy są nadzieją Kościoła

kh/diecezja.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę