Nasze projekty

O 11:11 dziś polscy uczniowie śpiewają hymn

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej dziś w polskich szkołach uczniowie i nauczyciele śpiewają Hymn Narodowy dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości.

W akcji bierze udział ok. 24 tys. szkół z całej Polski oraz sporo przedszkoli. W sumie jest to aż 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty. Wykonanie hymnu odbywa się podczas specjalnych apeli, zaś wszyscy ubrani są na galowo. W wielu przypadkach noszą również specjalne niepodległościowe kotyliony.

– Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z województw mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego – informuje MEN. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 10 tys. uczniów (9 995) oraz blisko 600 nauczycieli (590) z 91 szkół polonijnych z całego świata, w tym Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, szkół działających w obcych systemach, szkół europejskich (sekcje polskie) oraz nauczycieli kierowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Sama minister edukacji weźmie udział w akcji wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. W rozmowie z mediami przyznaje, że jej marzeniem było, aby akcja śpiewania dziś hymnu odbyła się we wszystkich 27 tys. szkół działających na terenie Polski. 

Reklama
Reklama

MEN zachęca, aby uczniowie dokumentowali swój udział w akcji i chwalili się nim w mediach społecznościowych opatrując wpisy hastagiem #RekordDlaNiepodległej. – Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń – napisało ministerstwo.

 

ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite