Nasze projekty

Nowy sezon serialu “Fundacja” będzie kręcony w Świątyni Opatrzności Bożej

Z tego powodu Świątynia Opatrzności Bożej będzie zamknięta.

fot. Centrum Opatrzności Bożej/Apple Polska YouTube

„Fundacja” to produkcja Apple TV+ oparta na legendarnym cyklu powieści science fiction Isaaca Asimova. Trzeci sezon serialu będzie kręcony m.in. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wiadomo, że zdjęcia rozpoczną się już w najbliższą niedzielę wieczorem i potrwają przez tydzień, do przyszłej soboty.

Obecnie instalowane są elementy scenograficzne, głównie światła. Nad serialem pracują trzy ekipy – polska, czeska i amerykańska. To łącznie 500 osób na planie – mówi Marek Drabik, pełnomocnik zarządu Centrum Opatrzności Bożej.

Świątynia będzie zamknięta

Przygotowania i zdjęcia do serialu „Fundacja” potrwają w Świątyni Opatrzności Bożej od 4 do 13 kwietnia. W tym czasie Świątynia Opatrzności Bożej będzie zamknięta, z wyjątkiem kaplicy Najświętszego Sakramentu, w której będą celebrowanie codziennie msze święte. Jednak wejść będzie można do niej wyłącznie od zewnątrz – mówi Marek Drabik.

Reklama

Tylko w niedzielę 7 kwietnia msze święte będą celebrowane w górnym kościele. Po ostatniej wieczornej Eucharystii rozpoczną się pierwsze zdjęcia.

Świątynia Opatrzności Bożej zgodziła się na tę realizację, ponieważ producenci filmu zdecydowali się sfinansować instalację wytwarzającą zieloną energię, która znacznie obniży koszt ogrzewania świątyni.

Akcja serialu umieszczona w odległej przyszłości opisuje losy ludzkości po katastrofie i poszukiwanie nowego życia. Podobnie jak nasza świątynia jednocząca ludzi we wspólnym celu zbudowania wspólnoty, tak wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni, jako miejsca schronienia ludzi – mówi Marek Drabik. Nasz kościół zostanie w nim przedstawiony w bardzo pozytywny sposób, ukazując piękno budowli.

Reklama

Prace nad trzecim sezonem „Fundacji” rozpoczęto już wiosną zeszłego roku, jednak wstrzymano je z powodu kłopotów finansowych oraz strajków scenarzystów i aktorów.

„Fundacja” opowiada o świecie przyszłości, którym rządzi wszechpotężne Imperium Galaktyczne. Gwiazdami serialu są Jared Harris i Lee Pace.

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę