Nasze projekty

Nowe sanktuarium w Warszawie. Od 35 lat trwa tu nieustanna adoracja

Kard. Kazimierz Nycz ustanowił sanktuarium kościół św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole w Warszawie. Wieczorem o godz. 18:00 metropolita warszawski odprawi w tym miejscu uroczystą mszę, w czasie której zostanie odczytany dekret ustanawiający.

W dekrecie ustanawiającym sanktuarium, który wchodzi w życie w uroczystość św. Józefa, kard. Nycz pobłogosławił wszystkich „wiernych oddających cześć Świętemu Józefowi, wypraszających za jego wstawiennictwem łaski i pragnących w swym życiu naśladować przykład Świętego”.

Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole to jedna z najbardziej znanych warszawskich świątyń, którym patronuje św. Józef. W prezbiterium znajduje się fresk przedstawiający św. Józefa z Dzieciątkiem, autorstwa prof. Józefa Sławińskiego. Z kolei w kaplicy adoracji ma swoje miejsce na stałe obraz św. Józefa namalowany przez Michaela Willmanna, który obecnie został wypożyczony na wystawę dzieł tego XVIII-wiecznego artysty, zwanego „śląskim Rembrandtem”.

Od 1987 roku świątynia jest otwarta przez całą dobę. Rys charakterystyczny powstającego sanktuarium to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii trwa nieprzerwanie do 35 lat – mówi ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz parafii na Kole i kustosz nowego sanktuarium.

Reklama
Reklama

W kościele w każdą środę odmawiana jest litania do św. Józefa, a we wtorki odprawiana Msza św. z nowenną do św. Józefa. Każdego 19 dnia miesiąca organizowane jest nabożeństwo do św. Józefa dla mężczyzn.

Świątynia na Kole jest jednym z trzech kościołów jubileuszowych Roku św. Józefa, które zostały ustanowione na terenie Archidiecezji Warszawskiej.

ZOBACZ: W tym kościele ciągła adoracja trwa już 35 lat

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite