Nasze projekty

Nowe informacje o stanie zdrowia bp. Czai. „Czeka go jeszcze kilkutygodniowy pobyt w szpitalu”

W połowie lipca biskup opolski Andrzej Czaja przeszedł operację transplantacji wątroby. 2 sierpnia diecezja opolska poinformowała, że bp Andrzej Czaja czuje się lepiej, ale "czeka go jednak jeszcze kilkutygodniowy pobyt w szpitalu i niezbędna rehabilitacja".

fot. Tom-Opole/Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Biskupi pomocniczy diecezji opolskiej w środę, 2 sierpnia wydali nowy komunikat w sprawie stanu zdrowia biskupa opolskiego.

Wielu z Was w ostatnich dwóch tygodniach otaczało szczególnie intensywną modlitwą naszego biskupa Andrzeja, który został poddany operacji przeszczepu wątroby. Z niepokojem i troską śledziliście informacje na temat jego zdrowia -napisali na Facebooku diecezji opolskiej.

Dziś pragniemy Was poinformować, że stan zdrowia naszego biskupa uległ poprawie. Jak zwykle w przypadku tego typu operacji czeka go jednak jeszcze kilkutygodniowy pobyt w szpitalu i niezbędna rehabilitacja. Biskup Andrzej wyraża Wam ogromną wdzięczność za wsparcie modlitewne, które towarzyszyło mu w ostatnich tygodniach i obok wysiłków lekarzy było dla niego bezcennym wsparciem. Ze swej strony prosimy nadal o gorącą modlitwę w intencji Biskupa Opolskiego, aby mógł jak najszybciej powrócić do pełni sił i zdrowia – podkreślili w komunikacie.

Reklama

Przypomnijmy, biskup opolski Andrzej Czaja pomyślnie przeszedł przeszczep wątroby w środę 19 lipca. Wybudził się następnego dnia po operacji, którą przeprowadzono w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie.

ZOBACZ: Bp Czaja jest już po przeszczepie wątroby

O tym, że czeka go przeszczep, bp Czaja poinformował podczas mszy krzyżma w Wielki Czwartek. W ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś polecam się waszej modlitwie – mówił wówczas bp Czaja.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę