Nasze projekty

Nietrafione prezenty pod choinką? Zobacz, jak przekazać je potrzebującym

Tradycyjnie Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie zapraszają do przysyłania nietrafionych prezentów świątecznych. Zostaną one przekazane potrzebującym - głównie osobom starszym, bezdomnym oraz rodzinom z dziećmi.

Fot. Kira auf der Heide / Unsplash

Nietrafione prezenty mogą trafić do potrzebujących

Akcja zbierania nietrafionych prezentów, organizowana corocznie przez Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie, odbędzie się już po raz 10. Każdy, kto znalazł pod choinką coś, czego nie chciałby zatrzymywać, może przekazać swój prezent dla potrzebujących.

Punkt na Jasnej Górze to przede wszystkim osoby starsze, a podopieczni Fundacji ufam Tobie, to głównie osoby bezdomne i rodziny z dziećmi, dlatego nie będzie problemu z podziałem przesłanych do nas przesyłek – wyjaśnia Jolanta Kobojek, prezes Fundacji ufam Tobie.

Pomoc ze zdwojoną siłą

Obie instytucje na co dzień wydające żywność, ściśle współpracują z sobą już od wielu lat. W pewien sposób też uzupełniają się, bowiem Fundacja przygotowuje przede wszystkim ciepłe posiłki, a Jasna Góra dodatkowo zajmuje się wydawaniem odzieży. W ostatnim czasie organizowały wspólnie m. in. 5. Światowy Dzień Ubogich.

Reklama

Zarówno naszym celem, jak i celem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują, dlatego nie można mówić o żadnej konkurencji między nami, bowiem im bardziej połączymy siły i środki, tym lepiej będziemy pomagać – kontynuuje Kobojek. I z tego też powodu zdecydowano się przed laty połączyć zbiórkę nietrafionych prezentów na rzecz oby instytucji.

Pomysł na akcję

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed laty list czytelnika do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zauważył on, że z wielu podarków ucieszymy się, ale pewną część rzucimy w kąt, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem. Tymczasem dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne nam rzeczy są przedmiotem marzeń – napisał czytelnik.

W sumie to pani Jola znalazła w Tygodniku Katolickim ten list i przyszła z tą propozycją do Punktu. I tak to się zaczęło. Przez wiele lat koordynowała też te działania i później zaczęła działać w swojej Fundacji, zaproponowała, by akcję podejmować wspólnie – zdradza o. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego.

Reklama

Adres do wysyłania prezentów

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, a także wysyłać pocztą na adres:

O. Zygmunt Bola
ul. O. A. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: „nietrafione prezenty”.

Reklama

os, KAI / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę