Nasze projekty

Nie żyje Tadeusz Woźniak. To on był twórcą przeboju „Zegarmistrza światła”

Tadeusz Woźniak zmarł w wieku 77 lat. Informację o śmierci artysty potwierdziła jego żona.

fot. Tadeusz Woźniak/youtube.com (print screen)

Informację o śmierci Tadeusza Woźniaka potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową żona artysty, Jolanta Majchrzak-Woźniak. Wspólnie wychowywali syna Filipa, który ma zespół Downa.

Tadeusz Woźniak urodził się w 1947 roku w Warszawie. Był polskim kompozytorem oraz wokalistą. Na scenie zadebiutował 1966 roku. Największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70. To właśnie wtedy między innymi komponował muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

ZOBACZ>>> Poruszający wpis Tomka Wolnego: „chłońmy każdą chwilę jaką jeszcze mamy”

Reklama

Piosenki z muzyką Tadeusza Woźniaka śpiewało wiele polskich gwiazd

Jego dorobek artystyczny liczy muzykę do kilkuset piosenek, blisko 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, przedstawienia w Teatrze Telewizji, różnego rodzaju programy poetyckie i artystyczne czy filmy dokumentalne i animowane.

Piosenki z jego muzyką śpiewali między innymi tacy artyści jak: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Marcin Bronikowski, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak czy Krzysztof Majchrzak.

Artysta był laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 1972 roku za wykonanie utworu „Zegarmistrz światła” otrzymał nagrodę główną na 10. KFPP w Opolu. To jeden z jego najpopularniejszych utworów.

Reklama

pap.pl, rmf24.pl, wikipedia.org/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę