Nie żyje aktor Emilian Kamiński. „Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek”

Aktor odszedł dziś rano po długiej i ciężkiej chorobie w swoim domu, otoczony rodziną. " Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…" - przekazano w oficjalnym komunikacie Teatru Kamienica, którego był założycielem.

fot. CC BY-SA 2.0/wikipedia.org

Informację o śmierci Emiliana Kamińskiego przekazał Teatr Kamienica, którego był twórcą. Aktor i reżyser od lat ciężko chorował. W lutym przyznał, że kilka miesięcy wcześniej musiał przejść operację.

Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach… – przekazano w oficjalnym komunikacie Teatru Kamienica.

Aktor w 1975 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W tym samym roku zadebiutował na deskach teatru, występując w „Pierwszy dzień wolności”. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie „Akcja pod Arsenałem”. 27 kwietnia 2009 uruchomił prywatną scenę Teatr Kamienica.

Reklama
Reklama

film.wp.pl, wikipedia.org, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę