Nasze projekty

Nabożeństwo pokutne na pielgrzymce. „Bóg mówi do mnie w drodze, grzech zatkałby nam uszy”

"W pielgrzymowaniu nie chodzi o dojście na Jasną Górę! Może to kogoś zaskoczy. W pielgrzymowaniu chodzi o to, co jest po drodze, kiedy Bóg do mnie mówi" - tłumaczył o. Wojciech Dec w czasie nabożeństwa pokutnego dla uczestników pielgrzymki z Łodzi.

fot. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę/facebook/Grant Whitty/Unsplash

Na zakończenie pierwszego dnia pielgrzymowania, uczestnicy 97. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej po dotarciu do kościoła parafialnego w Dłutowie i w Wadlewie wzięli udział w nabożeństwie pokutnym, któremu przewodniczył o. Wojciech Dec – paulin – proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Łodzi.

W homilii zakonnik zauważył, że „na tej wspólnej drodze to zły duch chce, abyśmy podejrzewali siebie, zakładali rzeczy, które nas będą oddalać od siebie przez pamiętliwość, byli co raz dalej w miłości do siebie, abyśmy wobec siebie samych tej miłości nie mieli”. I nie tylko innym pamiętali i sobie przypominali – źle by było z tym wszystkim iść na Jasną Górę – podkreślił duchowny.

W pielgrzymowaniu – tak myślę – nie chodzi o dojście na Jasną Górę! Może to kogoś zaskoczy. W pielgrzymowaniu chodzi o to, co jest po drodze. Ten cel jest ważny. On jest jakimś ukoronowaniem miłości do Boga i do Maryi, ale tak naprawdę najważniejsze dzieje się po drodze, kiedy Bóg do mnie mówi. Idę i myślę, a wokół modlą się ludzi to przez te myśli, przez to co czuję, przez to co słyszę w Słowie Bożym, Bóg do mnie przychodzi, a grzech zatkałby nam uszy, nasze serce, naszą wrażliwość. Bogu dzięki, że w ten wieczór może nas Pan Bóg obmyć, nie tym deszczem, który niech będzie znakiem tego obmycia, ale swoją łaską byśmy w pokoju serca i z otwartymi uszami mogli iść na Jasną Górę, a przede wszystkim, w każdej chwili mogli być otwarci na moc Pana Boga – tłumaczył ojciec Dec.

Moc i łaska przychodzi przez Sakrament Pokuty i Pojednania który daje nam jedność z Bogiem w Chrystusie, a jednocześnie daje nam moc do tego, by być jedno między sobą! – mówił o. Dec.

Reklama

Po homilii został wystawiony Najświętszy Sakrament i nastąpił czas na spowiedź indywidualną. Nabożeństwo zakończono odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę