Nasze projekty

Na to spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi. „Liczymy, że świątynia zapełni się młodzieżą”

W poprzednich latach na spotkaniu młodych w Świątyni Opatrzności Bożej gromadziło się nawet pięć tysięcy osób z całej diecezji. "Liczymy, że i w tym roku świątynia zapełni się młodzieżą" - wyraża nadzieję ks. Zbigniew Sawiak.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

W przededniu niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, w sobotę 19 listopada, młodzi spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej na Diecezjalnym Spotkaniu Młodych. W łączności z papieżem Franciszkiem będą przeżywać 37. Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Z młodymi spotka się metropolita warszawski.

Na spotkanie do Świątyni Opatrzności Bożej są zaproszeni wszyscy młodzi z Archidiecezji Warszawskiej oraz młodzież formująca się we wspólnotach parafialnych wraz – ministranci, lektorzy, schole oraz młodzież z duszpasterstw akademickich i postakademickich.

Zapraszamy wszystkich młodych z naszej diecezji. To okazja, aby być razem i przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie – mówi ks. Zbigniew Sawiak, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

Reklama

W poprzednich latach na spotkaniu w Świątyni Opatrzności Bożej gromadziło się nawet pięć tysięcy młodych osób z całej diecezji. Liczymy, że i w tym roku świątynia zapełni się młodzieżą – dodaje.

Program

Spotkanie młodych rozpocznie się o godz. 10:00 od programu ewangelizacyjnego, a jego pierwszym punktem będą świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży. Opowiedzą o tym, jak te spotkania wpłynęły na ich życie – tłumaczy ks. Sawiak.

Następnie odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa, który jest jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Reklama

Około godz. 11:30 planowana jest Eucharystia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego. Młodzi przygotują się do niej podczas krótkiej adoracji z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi schola Duszpasterstwa Akademickiego “SANDAŁ”.

Po zakończeniu mszy odbędzie się koncert zespołu „dlaTego” połączony z prezentacją wspólnot młodzieżowych działających w parafiach Archidiecezji Warszawskiej.

Przez całe spotkanie będzie możliwość adoracji oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w dolnym kościele.

Reklama

Hasło spotkania

W tym roku Diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się pod hasłem “Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). To słowa, które stały się punktem wyjścia do rozważań papieża Franciszka w orędziu do młodych na ten dzień – tłumaczy ks. Sawiak.

W orędziu papież wyraził nadzieję, że po czasie rozłąki spowodowanej pandemią młodzi “odkryją w Lizbonie radość braterskiego uścisku pomiędzy narodami i pokoleniami, uścisku pojednania i pokoju, uścisku nowego misyjnego braterstwa”.

“Powstańmy w pośpiechu! I tak, jak Maryja, nieśmy w sobie Jezusa, by móc głosić Go wszystkim! W tym pięknym okresie waszego życia, idźcie naprzód i nie odkładajcie tego, co Duch może w was dokonać!” – czytamy w orędziu papieża.

Warto zapoznać się z jego przesłaniem, aby przygotować się duchowo do spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej – zachęca ks. Sawiak.

Od ubiegłego roku Światowe Dni Młodzieży w diecezjach obchodzone są, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, w niedzielę Chrystusa Króla, która w tym roku przypada 20 listopada.

Spotkanie w Lizbonie

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 roku w Lizbonie. Wyjazd na to spotkanie organizują również parafie Archidiecezji Warszawskiej. – Dotychczas chęć udziału zgłosiło 700 osób – informuje ks. Sawiak. Każdy kto chciałby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie powinien zgłosić się do wybranej parafii organizującej wyjazd.

W ramach przygotowań do spotkania w Lizbonie w Archidiecezji Warszawskiej odbyła się II Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych, podczas której młodzi w trzech grupach pielgrzymowali do Lasek, aby lepiej poznać dzieło i osobę bł. Elżbiety Róży Czackiej. Ponadto, co miesiąc w parafii Najświętszego Zbawiciela organizowana jest „Modlitwa Warszawy”, czyli adoracja z modlitwą uwielbienia.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę