fot. Explore Create Upload Sign In Sign Up Explore Recent Photos The Commons 20under20 Galleries The Weekly Flickr Flickr Blog Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji R/flickr

MSWiA: służby przygotowują się na ŚDM

Przygotowania do XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 były tematem spotkania wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego oraz komendantów służb nadzorowanych przez MSWiA.

Reklama

Komendanci Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej oraz Szef Biura Ochrony Rządu omówili stan przygotowań formacji do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.

Jak poinformowano w trakcie spotkania, w bezpośrednie zabezpieczenie ŚDM będą zaangażowane wszystkie służby nadzorowane przez MSWiA. Będzie to ogromne przedsięwzięcie, które skupi grupy młodzieży, przyjeżdżające do Krakowa z całego świata.

Zadaniem służb MSWiA będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości, tras przejazdów i miejsc pobytu. Policja zabezpieczy trasy, parkingi i miejsca spotkań młodych ludzi. Straż Pożarna rozpoczęła już rozpoznanie miejsc, w których gromadzić się będą goście przybywający na Światowe Dni Młodzieży.

Reklama
Reklama

Szef BOR zaprezentował z kolei przygotowanie formacji do zapewnienia bezpieczeństwa delegacjom oraz ochronę kolumn samochodowych zagranicznych gości.

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali natomiast o przygotowaniu granic na przyjęciu tak dużej liczby pielgrzymów wraz z możliwością przywrócenia okresowej kontroli granicznej.

Komendanci służb zadeklarowali przesunięcie na czas odbywających się w lipcu uroczystości odpowiedniej liczby funkcjonariuszy na teren Krakowa i Małopolski.

Reklama
Reklama

Komendanci wszystkich służb przedstawili również zagadnienia, które zostaną szczegółowo omówione podczas wyjazdowego posiedzenia resortowego Zespołu ds. Zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie kierownictwa MSWiA, ekspertów z zespołu oraz szefów służb odbędzie się we wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.


lk, mswia / Warszawa

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę