Nasze projekty

„Modlitwa o tlen” i zbiórka na respirator u bonifratrów

Muzycy z Katowic nagrali już dwa utwory promujące zbiórkę na respiratory niezbędne w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Jeden został zaśpiewany przez chór Uniwersytetu Ekonomicznego, drugi - przez twórców muzyki liturgicznej.

Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach wraz ze społecznością akademicką prowadzi zbiórkę funduszy na respirator dla pacjentów Oddziału Intensywnej Terapii dotkniętych chorobą Covid-19. Inicjatywa akcji powstała w środowisku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w odpowiedzi na pilną potrzebę zaopatrzenia Szpitala w respiratory dla pacjentów z Covid-19.

Szpital Zakonu Bonifratrów kieruje się w swej pracy mottem św. Jana Bożego – założyciela zakonu: „Bracia czyńcie dobro”. Chce być szpitalem „pięknym – ważnym – bezpiecznym”. Pięknym, nie tylko ze względu na komfort pomieszczeń oferowanych pacjentom, ale pięknym tym, co dzieje się w środku: nowoczesną medycyną i duchem św. Jana Bożego. Ważnym na medycznej i naukowej mapie regionu. Bezpiecznym, ponieważ dba o swoich pacjentów wzbudzając ich zaufanie. Szpital rocznie leczy około 30 tysięcy pacjentów, a na Oddziale Intensywnej Terapii około 95 pacjentów.

Do wsparcia szpitala w zbiórce funduszy młodzież akademicką zainspirował ks. prof. Grzegorz Polok. Za jego przyczyną na terenie Katowic przez wiele lat odbywają się terapie DDA i DDD dla studentów. Młodzież najpierw nagrała chóralny utwór „Aniołem być”, a potem wspólnie z kolegami zajmującymi się muzyką liturgiczną utwór „Modlitwa o tlen”, w którym śpiewa Paweł Płoskoń, twórca „Projektu: Antyfona”, o którym pisaliśmy tydzień temu.

Reklama
Reklama

Chcemy pokazać, że omijanie głębszego spojrzenia na trudne tematy prowadzi do łatwo sprzedających się banałów, takich jak: „wszystko będzie dobrze” czy „kiedyś wyjdzie słońce”. Aby  w to uwierzyć, konieczne jest przejście nie zawsze wygodnej drogi. Żeby miało to sens, powinno się to realizować w postawie pełnej otwartości na wyzwanie, jakim jest wzięcie na siebie odpowiedzialności za siebie i innych. „Modlitwa o tlen” jest zwróceniem uwagi na to, że każdą drogę, również trudną, można pokonać razem. Trzeba się zjednoczyć i wspólnie dbać o dobro zarówno swoje, jak i innych. Zbiórka na respirator dla Aniołów Stróżów daje każdemu z nas możliwość czynienia dobra. Tak ważne jest, aby tej szansy nie zmarnować.

tłumaczą twórcy.

Reklama
Reklama

Zbiórkę na zakup niezbędnego respiratora do Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach można wesprzeć >>tutaj.

Obecnie Śląsk jest największym skupiskiem nowych zakażeń koronawirusem w Polsce.

ad, mat. pras./Stacja7

Reklama

 

 

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite