„Młodzi zjechali do Krakowa, aby znowu coś przeżyć”. Wspominamy ŚDM

Po pięciu latach, w ubiegłą sobotę, młodzi znowu przyjechali do Krakowa, aby wspominać Światowe Dni Młodzieży, ale też przygotowywać się do spotkania w Lizbonie. "Zjechali się z całej Polski do Krakowa, aby znowu coś przeżyć" - mówiła red. Zofia Świerczyńska ze Stacji7 w rozmowie z red. Michałem Kłosowskim w Poranku Siódma9.

Fot. ©Mazur episkopat.pl/ Flickr

Do kolejnych ŚDM, które zaplanowano w Lizbonie w 2023 roku, pozostało sporo czasu, jednak organizatorzy, diecezje i młodzi już przygotowują się do tego spotkania.

Jeśli chodzi o kolejny wyjazd na ŚDM w Lizbonie – to na pewno wyzwanie. Jednak pamiętajmy, że Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym odbywają się co roku i zawsze są takim punktem kulminacyjnym przygotowań do międzynarodowego spotkania. I jest to wyzwanie, ale czy tych młodych nie ma? Wystarczy spojrzeć na ostatni koncert w Krakowie z okazji piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży – mówiła red. Świerczyńska.

Podczas sobotniego koncertu w sanktuarium Jana Pawła II wspominano wydarzenia sprzed pięciu lat, ale zaprezentowano także polską wersję hymnu na ŚDM w Lizbonie. Utwór „Powietrze już drga” nagrywali młodzi z 28 polskich diecezji, a cały chór liczył 150 osób, co pokazuje, że ta młodzież jednak jest i chce się angażować.

Reklama
Reklama

Zjechali się z całej Polski do Krakowa, aby znowu coś przeżyć. To nie były tylko nagrania. Była również modlitwa, adoracja, msza święta. I to, że młodzi chcieli sami z siebie przyjechać, żeby brać udział we wspólnych nagraniach i we wspólnej modlitwie, to pokazuje, że możemy się zastanawiać czy młodych rzeczywiście nie ma w Kościele, czy jednak są. Możemy starać się do nich dotrzeć i dzielić tym, co przeżyliśmy, zachęcać do tego, aby zaryzykowali i też się zaangażowali – mówiła red. Świerczyńska.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę