Nasze projekty

Młodzi z Rzeszowa jadą do Francji zapraszać rówieśników na ŚDM

Ponad 50-osobowa grupa młodzieży związanej z rzeszowskimi Wieczorami Uwielbienia wyjeżdża do Francji by zapraszać swoich rówieśników do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku

Podczas tygodniowego pobytu w archidiecezji Awinionu na południu Francji będą zachęcać do przyjazdu zarówno do Rzeszowa na Dni w Diecezji, jak i na główne spotkanie w Krakowie. W ramach programu ewangelizacyjnego przewidziano wieczorne koncerty, tance uwielbienia na placach, propagowanie kultury polskiej oraz spotkania z wiernymi w parafiach.

– Plan naszego pobytu we Francji został szczegółowo opracowany. Wszystko po to, by mieć możliwość zachęcić i zaprosić do przyjazdu jak najwięcej osób – mówi ks. Grzegorz Kot, opiekun Wieczorów Uwielbienia. Każdego dnia będziemy mieć wieczorny koncert ewangelizacyjny, będą Tańce Uwielbienia nie tylko w kościołach ale także na placach, będą spotkania z ludźmi, u których także zgodnie z zasadą ŚDM będziemy także mieszkać podczas naszego pobytu. Zabieramy ze sobą gadżety reklamujące zarówno ŚDM w Krakowie jak i rzeszowskie spotkanie poprzedzające wyjazd do Krakowa – zapowiada.

Z grupą Wieczorów Uwielbienia do Francji wyjeżdża ks. Daniel Drozd, koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji rzeszowskiej. Pobyt młodzieży w archidiecezji Awinionu potrwa od 8 do 15 lutego.

Reklama

ik / Rzeszów

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę