Młodzi z DA Górka robią zrzutkę na Wigilię dla ubogich

Młodzi z DA Górka w Gdańsku organizują kolejny raz wigilię dla bezdomnych z terenu Trójmiasta. Aby pokryć koszty organizacji oraz paczek dla potrzebujących ogłosili zbiórkę przez serwis Zrzutka.

FOT. Duszpasterstwo Akademickie Górka

Na Wigilię dla potrzebujących udaje im się co roku zgromadzić ok. 600 osób z Trójmiasta, głównie bezdomnych, ale też i takich, których z powodu szczególnej biedy nie stać na urządzenie świąt we własnym domu. Docierają do nich z informacją o Wigilii zwłaszcza podczas cotygodniowego rozdawania zupy, ale też rozwieszając po mieście plakaty. 

Jak podkreśla Bartosz Sobocki, student z dominikańskiego DA Górka, koordynujący tegoroczną akcję, głównie chodzi o integrację i spotkanie. – To możliwość zrobienia czegoś razem zarówno dla nas, studentów, jak i wolontariuszy w różnym wieku, oraz samych osób potrzebujących. Spotykając się razem przy stole, czy wcześniej, na organizacji wydarzenia, budujemy pewną wspólnotę środowiskową – zauważa Bartosz Sobocki. 

Zwraca też uwagę na wzajemność tej relacji. – Nie jest tak, że tylko bezdomni czy ubodzy dostają coś od nas, my też dostajemy dużo od nich, zwłaszcza poszerzenie naszych horyzontów, uwrażliwienie nas na różne życiowe sytuacje, z których oni wyszli – opowiada Bartosz. 

Reklama
Reklama

Przytacza tu kilka historii osób, które wezmą udział w świątecznym spotkaniu. Jest tu człowiek, który z powodu ciężkiej choroby nie ma środków do życia i perspektyw na pracę; jest mężczyzna, na którego zagubiony dowód osobisty ktoś wziął kredyt, przez co stracił wszystko; jest i pasjonat historii, któremu plany na bycie przewodnikiem po Gdańsku pokrzyżowała choroba alkoholowa, z której nie umie wyjść. 

Wigilijne spotkanie odbędzie się 22 grudnia o 17. w Centrum Stoczni Gdańskiej. Studenci muszą we własnym zakresie nie tylko zakupić żywność czy rzeczy do świątecznych paczek dla potrzebujących, ale też opłacić ogrzewanie. We wcześniejszych latach organizowali na ten cel specjalne kwesty pod dominikańskim kościołem św. Mikołaja w Gdańsku. Tym razem, z uwagi na zamknięcie kościoła z powodu groźby zawalenia i trudności z tym związane, starają się pozyskać fundusze również w Internecie.

Właśnie dlatego zorganizowali zbiórkę poprzez serwis Zrzutka.pl. Potrzeba im jeszcze kilka tysięcy zł.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę