Nasze projekty

Młodzi pielgrzymują do grobu bł. kard. Wyszyńskiego. To dziękczynienie za beatyfikację

Prawie przez cały listopad młodzi będą pielgrzymować do grobu bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. To jeden z elementów przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży, który w archidiecezji warszawskiej wpisuje się w dziękczynienie za "podwójną beatyfikację".

Fot: Archidiecezja Warszawska/Konferencja Episkopatu Polski/G. Gałązka

Pielgrzymkowa „sztafeta” to przygotowanie do Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który w archidiecezji warszawskiej będzie obchodzony 20 listopada.

Światowe Dni Młodzieży to duchowa pielgrzymka młodych ku Chrystusowi, szukanie Go i pójście z Nim przez życie. Ich diecezjalne obchody mają wielkie znaczenie i wartość nie tylko dla młodych ludzi, którzy żyją w tym konkretnym regionie, ale dla całej lokalnej wspólnoty – mówi ks. Zbigniew Sawiak, rejonowy duszpasterz dzieci i młodzieży.

„Chcemy towarzyszyć młodym na drodze wiary”

Jan Paweł II, kiedy ustanawiał Światowe Dni Młodzieży, wyjaśnił, że “wszyscy młodzi muszą czuć, że Kościół im towarzyszy”, co podkreślali również w swoim nauczaniu jego następcy: Benedykt XVI oraz papież Franciszek.

Reklama

Również i my chcemy realizować te zamierzenia i cele, widząc coraz bardziej potrzebę Kościoła jako towarzysza drogi dla młodego pokolenia. I właśnie w tym duchu pragniemy zorganizować tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodzieży w naszej archidiecezji, aby był on rzeczywiście towarzyszeniem młodym na drodze wiary oraz kroczeniem razem z nimi, w Kościele i z Kościołem, ku Chrystusowi – dodaje ks. Sawiak.

Młodzi podziękują za beatyfikację

Prawie przez cały listopad członkowie wspólnot młodzieżowych, ministranci, lektorzy oraz uczniowie będą pielgrzymować do archikatedry warszawskiej.

To przygotowanie do Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach, które w tym roku wpisuje się w dziękczynienie za nowych błogosławionych – kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką.

Reklama

Młodzież, która każdego dnia odwiedzi archikatedrę, weźmie udział w mszy św. o godz. 19:00, a po niej w modlitwie przy grobie nowego błogosławionego.

Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych zakończy się w sobotę 20 listopada obchodami Diecezjalnego Dnia Młodzieży, przed niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej

Ufamy, że mimo ciągle jeszcze panującej pandemii, wydarzenie to się odbędzie. W jego planie znajdą się: program ewangelizacyjny, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia oraz wspólna Eucharystia – zapowiada ks. Sawiak.

Reklama

Młodzi spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, aby w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem, przeżywać 36. Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem z Dziejów Apostolskich “Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

Papież zdecydował, że od tego roku Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym będę obchodzone 21 listopada w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To jeden z elementów przygotowania do kolejnego spotkania młodych z całego świata, które zaplanowano w 2023 roku w Lizbonie. W archidiecezji warszawskiej obchody tego dnia odbędą się w sobotę 20 listopada.

kh/archwwa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę