Nasze projekty

Kuria sosnowiecka pisze o „słusznym oburzeniu opinii publicznej”. I reaguje na oświadczenie ks. Tomasza Z.

"Jesteśmy świadomi wyrządzonej krzywdy wszystkim wiernym, których wiara w obliczu tych wydarzeń mogła zostać zraniona i zachwiana" - czytamy w oświadczeniu kurii sosnowieckiej.

fot. Cristian Gutiérrez, LC/Cathopic

Kuria wydała komunikat po tym, gdy ks. Tomasz Z., w którego mieszkaniu w Dąbrowie Górniczej zorganizowano orgię, wydał oświadczenie opublikowane w „Gazecie Wyborczej”.

„Od ponad tygodnia nie milkną echa skandalu wywołanego przez media dotyczące mojej osoby i rzekomych skandalicznych wydarzeń mających miejsce w moim mieszkaniu przy parafii w Dąbrowie Górniczej. W związku z tym oświadczam, że kwestionuję wszelkie ustalenia prasy i mediów, w szczególności powtarzane wciąż i powielane na różne sposoby informacje dotyczące liczby księży mających przebywać w moim mieszkaniu i braniu udziału w opisywanych przez media wydarzeniach” — napisał ks. Tomasz Z w prywatnym oświadczeniu.

Kuria reaguje na oświadczenie

Reklama

Kuria sosnowiecka odniosła się do oświadczenia księdza w krótkim komunikacie, informującym, że „przyjmuje jego treść do wiadomości”.

„Tekst oświadczenia zostanie włączony do materiału dowodowego komisji wyjaśniającej okoliczności zdarzenia w Dąbrowie Górniczej, jak również zostanie przekazany Prokuraturze” – czytamy.

„Diecezja Sosnowiecka niezmiennie podtrzymuje wolę całkowitego wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych powstałego zgorszenia, zgodnie z przepisami prawa kościelnego”.

Reklama

„Jesteśmy świadomi wyrządzonej krzywdy wszystkim wiernym, których wiara w obliczu tych wydarzeń mogła zostać zraniona i zachwiana, a także słusznego oburzenia opinii publicznej. Istotna jest dla nas również krzywda osoby uczestniczącej w zdarzeniu w Dąbrowie Górniczej, która potrzebowała pomocy medycznej”.

Na końcu czytamy: „To wszystko determinuje nas w dotarciu do prawdy i do podania jej do publicznej wiadomości”.

ZOBACZ TEŻ: Bp Kaszak napisał list do księży po skandalu w diecezji. „My kapłani, po tym okropnym wydarzeniu, czujemy się zbici”

Reklama

kh, onet.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę