Nasze projekty

Kuria łódzka reaguje na wpis Tymochowicza: „obrzydliwa prowokacja wymierzona w kard. Rysia”

Kuria Metropolitalna Łódzka nazwała wpis Piotra Tymochowicza zamieszczony w mediach społecznościowych jako "obrzydliwą prowokację wymierzoną w osobę i dobre imię kard. Rysia".

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

W oświadczeniu „w sprawie tekstu będącego obrzydliwą prowokacją wymierzoną w dobre imię kardynała Grzegorza Rysia” kuria łódzka odniosła się do wpisu zamieszczonym w internecie przez Piotra Tymochowicza, znanego niegdyś specjalisty ds. wizerunku, w którym ten sugeruje, że jest od dawna w zażyłych relacjach z kard. Grzegorzem Rysiem.

Tymochowicz napisał m.in.: „Grzegorz Ryś był przez wiele lat moim przyjacielem – przynajmniej tak definiowaliśmy naszą znajomość – jednak gdy mnie zamknęli w areszcie tymczasowym Ziobry – udawał, że mnie nie zna, odwrócił się wtedy ode mnie. Mimo to, utrzymywałem i naszą znajomość i jego słowa lojalnie w tajemnicy. Niedawno rozmawialiśmy długo – przez telefon, przepraszał mnie za swoją bierność – gdy potrzebowałem pomocy”.

Kuria reaguje na wpis

W oświadczeniu podpisanym przez kanclerza ks. Zbigniewa Tracza kuria łódzka podkreśla: „kard. Grzegorz Ryś nie zna osobiście pana Piotra Tymochowicza; tym bardziej nigdy nie spotykał się z nim przy stole, nie przechodził z nim na „Ty” i nie jest jego przyjacielem. Nigdy nie rozmawiał z nim telefonicznie”.

Reklama

„Kard. Grzegorz Ryś nigdy nie uczestniczył w jakimkolwiek szkoleniu, które rzekomo miał prowadzić pan Piotr Tymochowicz” – czytamy w oświadczeniu.

Kuria podkreśla, że „w świetle powyższych faktów odnośną publikację można interpretować jedynie jako całkowicie zmyśloną historię, stanowiącą obrzydliwą prowokację wymierzoną w osobę i dobre imię kard. Rysia”.

„Wszystkie insynuacje, że ks. kard. Grzegorz Ryś jest osobą niewierzącą, godzą w dobro wspólnoty Kościoła, której przewodzi” – czytamy.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Kard. Nycz: nie wolno Kościołowi wiązać się za mocno – czy w ogóle – z jakąś jedną opcją polityczną

Kilka lat temu Piotr Tymochowicz został oskarżony o posiadanie i rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem dzieci. Tymochowicz nigdy nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, natomiast w sierpniu sąd oczyścił go z zarzutów z powodu „szeregu wątpliwości”.

Ponadto, przed laty Tymochowicz był znany ekspertem ds. wizerunku i marketingu politycznego.

Reklama

PAP, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę