Nasze projekty

KUL przygotowuje się do przyjęcia studentów-uchodźców z Ukrainy

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w porozumieniu z MEiN przygotowuje się do ewentualnego przyjęcia studentów-uchodźców. W razie potrzeby ewakuacji uniwersytetów ukraińskich, studenci i pracownicy znajdą schronienie i miejsce, gdzie będą mogli pracować i studiować na KUL-u - zapewnia rzecznik prasowy KUL dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

fot. LLEW - Praca własna/CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

Studenci-uchodźcy – jak informuje rzecznik KUL – będą mogli korzystać z infrastruktury naukowej i dydaktycznej oraz socjalnej (akademiki). Szczegóły są aktualnie uzgadniane między władzami KUL-u i ministerstwem. Obecnie Uczelniany Samorząd Studentów KUL aktywnie uczestniczy we wsparciu studentów ukraińskich. Nie tylko tych, którzy studiują na naszej uczelni – to dzieje się od kilku dni jako pokłosie apelu Kolegium Rektorskiego, ale także realnie wspierających tych, którzy studiują na uczelniach w Ukrainie.

Członkowie USS KUL działają we współpracy z Parlamentem Studentów RP, który jest w stałym i ścisłym kontakcie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem.

Rektor KUL poinformował, że w czwartek, o godz. 19.00 w kościele akademickim, będzie przewodniczył Mszy św. w intencji pokoju w Ukrainie i Europie. Zapraszam do uczestnictwa, szczególnie pracowników, studentów i doktorantów naszego uniwersytetu – dodał.

Reklama

Władze KUL, odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, zachęcają do modlitwy i postu w intencji pokoju w Europie i na świecie. „Powtarzamy za patronem KUL – św. Janem Pawłem II: „Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”” – wskazuje Kolegium.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę