Nasze projekty

Komunikant zmienił barwę po włożeniu do naczynia z wodą. Kuria odniosła się do wydarzeń w Topoli

Kuria kielecka odniosła się do informacji o tym, że w parafii w Topoli mogło dojść do cudu eucharystycznego. W opublikowanym komunikacie czytamy, że do "momentu wyjaśnienia zjawiska kuria nie wydaje żadnych oświadczeń".

fot. Lia Mendoza/Cathopic

Z informacji, które dotarły do mediów wynika, że podniesiony z ziemi komunikat po włożeniu do specjalnego naczynia z wodą, vasculum, zmienił barwę na ciemnoczerwony. Do zdarzenia doszło w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w diecezji kieleckiej.

Komentarz kurii kieleckiej

W komunikacie diecezja kielecka poinformowała, że do momentu zbadania sprawy przez specjalistów „nie wydaje żadnych oświadczeń i nie upoważnia nikogo do takowych czynności”.

„W związku z informacjami, jakie ukazały się w mediach, iż w parafii Topola (diecezja kielecka), konsekrowany komunikant podniesiony z ziemi, włożony do naczynia z wodą (jak zwykło się to czynić w takiej sytuacji) zmienił barwę na kolor ciemnoczerwony, informujemy, że do momentu wyjaśnienia tego zjawiska, Kuria Diecezjalna w Kielcach nie wydaje żadnych oświadczeń. Tym samym nie upoważnia nikogo do takowych czynności” – czytamy w komunikacie podpisanym przez ks. Łukasza Zygmunta, rzecznika diecezji kieleckiej.

Reklama

Topola to niewielka, o charakterze rolniczym parafia, licząca mniej niż tysiąc osób, położona w dekanacie skalbmierskim, w powiecie Kazimierza Wielka.

Konstancin: na hostii pojawiła się czerwona plamka

Niedawno, podobna sytuacja wydarzyła się w podwarszawskim Konstancinie w domu rekolekcyjnym „Dobry Zakątek”, gdzie na jednej z konsekrowanych hostii pojawiła się zmiana w kolorze czerwonym.

ZOBACZ: Czy w Konstancinie mogło dojść do cudu eucharystycznego? „Hostię zbadają specjaliści”

Reklama

Zostanie zbadana przez specjalistów pod kątem znalezienia odpowiedzi na pytanie, co spowodowało tę nietypową zmianę – poinformował wówczas ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

W ciągu ostatnich 10 lat do warszawskiej kurii trafiły dwa podobne przypadki. Nasze doświadczenia z przeszłości nakazują ostrożność. Prowadzone wówczas badania wykluczyły prawdziwość cudu eucharystycznego – dodał.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę