Nasze projekty

Czy w Konstancinie mogło dojść do cudu eucharystycznego? „Hostię zbadają specjaliści”

W Konstancinie-Jeziornie na jednej z konsekrowanych hostii pojawiła się zmiana w kolorze czerwonym. "Hostię zbadają specjaliści pod kątem znalezienia odpowiedzi na pytanie, co spowodowało nietypową zmianę" - podkreśla rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

fot. Hopefootage/cathopic.com

10 września w kaplicy domu rekolekcyjnego „Dobry Zakątek” w Konstancinie-Jeziornie księdzu wypadła z ręki konsekrowana hostia. Zgodnie z przyjętymi procedurami w takich okolicznościach hostię należy umieścić w naczyniu liturgicznym wypełnionym wodą o nazwie vasculum, aby się rozpuściła. Tak też uczyniono. Po pewnym czasie okazało się, że na powierzchni hostii pojawiła się zmiana w kolorze czerwonym.

Hostia ta 10 października trafiła do Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, gdzie wkrótce zostanie poddana specjalistycznym badaniom. Zostanie zbadana przez specjalistów pod kątem znalezienia odpowiedzi na pytanie, co spowodowało tę nietypową zmianę – poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Jak podkreśla, hostia na ten moment przechowywana jest w kaplicy, w tabernakulum, ponieważ bez względu na wyniki przeprowadzonych badań jest to nadal konsekrowana hostia.

Reklama

W ciągu ostatnich 10 lat do warszawskiej kurii trafiły dwa podobne przypadki. Nasze doświadczenia z przeszłości nakazują ostrożność. Prowadzone wówczas badania wykluczyły prawdziwość cudu eucharystycznego – przekazał rzecznik.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę