Nasze projekty

Kolejni biskupi spotkali się z papieżem. „Jest świetnie zorientowany w tym co się dzieje”

Polscy biskupi przebywający w Watykanie z wizytą ad limina spotkali się w piątek z papieżem Franciszkiem, z którym rozmawiali m.in. o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Papież jest świetnie zorientowany w tym co się dzieje" - powiedział abp Tadeusz Wojda po spotkaniu.

fot. EWTN Twitter

Z papieżem spotkała się druga z czterech grup polskich biskupów, którzy w październiku składają wizytę ad limina.

Po dwugodzinnej audiencji, w rozmowie z dziennikarzami, biskupi przekazali, że wśród poruszonych tematów znalazł się również synod biskupów oraz nowa ewangelizacja.

Biskupi rozmawiali z papieżem o uchodźcach na granicy polsko-białoruskiej

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, powiedział, że podczas audiencji został poruszony temat uchodźców i migrantów oraz jak „zachować godność” osób, które znajdują się na granicy polsko-białoruskiej.

Reklama
Reklama

Wspominaliśmy Ojcu Świętemu o korytarzach humanitarnych i potrzebie ich stworzenia, by dać światło ludziom, którzy znajdują się w tak dramatycznej sytuacji – mówił przewodniczący Episkopatu Polski.

Jak podkreślił, ten problem to kwestia praktyczna, a nie polityczna. Jako Kościół stoimy po stronie Ewangelii i nie chcemy służyć jakimś celom partyjnym – dodał. Wyraził opinię, że „zła polityka jest po to, żeby dzielić ludzi”.

Reklama
Reklama

Abp Gądecki powiedział, że podczas spotkania rozmawiali również o synodzie, nowej ewangelizacji oraz o różnych tematach związanych z małżeństwem i rodziną.

„Papież zna rozmaite szczegóły z różnych diecezji”

Jak podkreślił abp Wojda, Franciszek „zaprezentował postawę ogromnego zatroskania oraz wsłuchiwania się” oraz „znał rozmaite szczegóły z różnych diecezji”.

To było bardzo zaskakujące i oznacza, że papież jest świetnie zorientowany w tym co się dzieje. Dlatego spotkanie było przepiękne od tej strony, że na wiele tematów mogliśmy spokojnie porozmawiać. Ojciec Święty powiedział do nas, żebyśmy czuli się wolni. To spotkanie było naprawdę bardzo pouczające, pełne ojcowskiego zatroskania. Wyszliśmy z niego ogromnie ubogaceni – powiedział.

Reklama

„Okazja do zobaczenia, jak Kościół postrzega sam siebie”

Abp Gądecki porównał wizytę ad limina Apostolorum do „lustra” w którym biskupi się przeglądają i widzą czego im brakuje i w czym są zaawansowani.

Jest to okazja do zobaczenia jak Kościół postrzega sam siebie. Szukano także rozwiązań na przyszłość – powiedział metropolita poznański.

kh/KAI/PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę