Nasze projekty

Karmelitanki walczą ze skutkami nawałnicy. Potrzebna pomoc

Codziennie oddają się modlitwie za Kościół i zbawienie wszystkich ludzi. Teraz to one potrzebują wsparcia i modlitwy

Przechodzące nad Polską gwałtowne burze nie oszczędziły klasztoru sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie. W piątek, 11 sierpnia, w nawałnicy ucierpiał budynek, w którym żyją zakonnice, i ogród.

Reklama
Reklama

Na szczęście żadnej z sióstr nic się nie stało. W trakcie wichury przebywały w jednym miejscu na modlitwie

Na szczęście żadnej z sióstr nic się nie stało. W trakcie wichury przebywały w jednym miejscu na modlitwie – wyjaśnia s. Małgorzata, przeorysza karmelitanek bosych.

Reklama
Reklama

Zniszczeniu uległa niedawno wykończona pustelnia, cele oraz chór – miejsce modlitwy zakonnic. Jednak największy problem stanowi zerwany dach, który wymaga natychmiastowej wymiany. Na szczęście nie zagraża życiu mieszkających tam sióstr, o ile nie dojdzie do ponownych nawałnic. Oprócz tego siostry muszą uporać się zalanymi pomieszczeniami oraz uporządkować ogród, w którym ponad 100 drzew zostało wyrwanych z korzeniami i połamanych.

Reklama

Trzy ekipy strażaków pomagały usuwać wyrządzone szkody, a już następnego dnia wsparcie okazała społeczność lokalna

Przez ponad osiem godzin ze skutkami burzy walczyli strażacy- „Trzy ekipy strażaków pomagały usuwać wyrządzone szkody, a już następnego dnia wsparcie okazała społeczność lokalna – tłumaczy s. Małgorzata i dodaje – Cały czas przychodzą mieszkańcy, wolontariusze, usuwają połamane drzewa, a my pracujemy z nimi”.

S. Małgorzata podkreśla, że siostry w tej chwili szukają fachowców – dekarzy, którzy będą w stanie położyć dach – „Z powodu wielu zniszczeń w okolicach Gniezna w tej chwili trudno znaleźć wykonawców”. Trudno też uporać się z powalonymi konarami. Karmelitanki nie są w stanie poradzić sobie z tonami drzew bez specjalistycznego sprzętu. Brakuje ludzi z pilarkami oraz maszyn do wywiezienia ciężkich powalonych drzew.

Przed siostrami dużo pracy, a remont wymaga ogromnych nakładów finansowych. Zakonnice zamieściły na swojej stronie internetowej numery kont, na które można dokonywać wpłat: 09 2030 0045 1110 0000 0044 6240 lub 69 2030 0045 1110 0000 0190 0160.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę