Nasze projekty

Kardynalskie namioty dla Skautów

Skauci Europy z Krakowa obchodzą jubileusz dwudziestolecia działalności. Z tej okazji spotkali się z kard. Stanisławem Dziwiszem, który podarował im dwa namioty. Te będą wykorzystane na obozach już w tym roku.

fot. facebook.com/skaucikrakow

Początki środowiska krakowskiego Skautów Europy związane są z pielgrzymką Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Delegacja Skautów, z którą spotkał się dziś kard. Stanisław Dziwisz przybliżyła mu te kulisy i zapoznała z obecną działalnością.

CZYTAJ>>> Biskup w reklamie? To deepfake!

Zaczęło się 16 czerwca

Rok 2004 – właśnie wtedy w podgórskiej parafii św. Józefa powołano pierwszą jednostkę Skautów Europy w Krakowie. Dziś na terenie stolicy małopolski działa 11 drużyn, gromad i kręgów męskich, czyli ponad 250 aktywnych skautów.

Reklama

Dokładnie 20 lat później Skauci Europy zapraszają do wspólnego świętowania tego wyjątkowego jubileuszu – tam gdzie wszystko się zaczęło.

Kim są Skauci Europy?

Skauci Europy a właściwie Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” działa w Polsce już od 1982 roku. W 1995 roku przyłącza się do Federacji Skautingu Europejskiego. Organizacja jednoczy w skautowym braterstwie lokalne stowarzyszenia Skautów Europy w 23 krajach w Europie (w tym w Polsce) oraz Ameryce. Obecnie SHK “Zawisza” FSE rozwija pedagogikę, twórczo adaptując dzieło Skautingu Europejskiego, w duchu wierności najlepszym tradycjom przedwojennego harcerstwa polskiego. Skautów Europy i wspierających ich duszpasterzy w całej Polsce jest prawie 7200.

skauci-europy.pl, jk/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę