Nasze projekty

Kard. Ryś: Pomnażasz tylko dając, a nie zatrzymując dla siebie

"Dziel się tym, co rozumiesz, jakie masz możliwości, jakie masz talenty. Jeśli się tym nie dzielisz, to tego nie masz, i nigdy nie miałeś" - powiedział kard. Grzegorz Ryś. Przewodniczył on w katedrze łódzkiej Mszy świętej w intencji osób w kryzysie bezdomności. Modlitwa ta byłą częścią obchodów Światowego Dnia Ubogich.

fot. Archidiecezja Łódzka

„Zawsze liczy się człowiek”

W homilii w czasie Mszy metropolita łódzki przypomniał, że „każdy człowiek ma dla nas twarz Jezusa Chrystusa”. W każdym człowieku przez samo jego zrodzenie jest obecna wewnątrz wielka – niesłychanie wielka – godność i obraz jedynego Bożego Syna – mówił kard. Ryś. Dlatego z każdym z ludzi – niezależnie od tego ile ma, ile nie ma, warto wchodzić w relację, która jest osobista – zachęcił.

Spotykając się z drugim, wtedy dopiero otrzymujemy niesłychany talent. W tej relacji – nawet jeśli ją nazywamy relacja pomocy, nawet jeśli nazywamy ją relacją miłosierdzia, to najbardziej w tej relacji liczy się człowiek, a nie pieniądze. Zawsze liczy się człowiek – zaznaczył kardynał.

Dzielić się, by zachować więcej

Metropolita łódzki zauważył, że każdy człowiek jest obdarowany, każdy jest bogaty swoim człowieczeństwem, chrztem, darami Ducha Świętego i każdy ma zdolność do miłości. Zwrócił jednak uwagę, że te dary „utrzymują i zachowują tylko ci, którzy potrafią je dawać”.

Reklama

Pomnażasz tylko dając, a nie zatrzymując dla siebie. Dziel się tym, co jest w twoim człowieczeństwie. Dziel się tym, co rozumiesz z wiary. Dziel się tym, co jest miłością. Dziel się tym, co rozumiesz, jakie masz możliwości, jakie masz talenty. Jeśli się tym nie dzielisz, to tego nie masz, i nigdy nie miałeś – zachęcił zgromadzonych kard. Ryś.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę