Nasze projekty

Kard. Nycz: zapraszam naszych braci z Ukrainy, aby włączyli się w pielgrzymowanie

W specjalnym wideoprzesłaniu do pątników kard. Kazimierz Nycz zaprosił do pielgrzymowania na Jasną Górę również Ukraińców mieszkających w Polsce. "Zapraszam, aby na miarę swoich przekonań, swojej wiary włączyli się w pielgrzymowanie" - powiedział metropolita warszawski.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Na początku sierpnia ze stolicy wyruszy 311. Warszawska Pielgrzymka Piesza, zwana również „paulińską”. Jej historia sięga 1717 roku, gdy pątnicy po raz pierwszy pielgrzymowali na Jasną Górę, prosząc o zatrzymanie epidemii dżumy.

W specjalnym wideoprzesłaniu do pielgrzymów metropolita warszawski podkreślił, że Warszawska Pielgrzymka Piesza jest „matką wszystkich pielgrzymek, które w Polsce narodziły się w czasie pierwszej Solidarności” .

Kard. Nycz zachęcił pątników, aby w drodze pamiętali o modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie. Wojna wypowiedziana przez Rosję Ukrainie – niewinnemu krajowi, może się rozlać na całą Europę – przestrzegał. Matka Boża w takich momentach jest nam szczególnie potrzebna, jako orędowniczka i pośredniczka – podkreślił metropolita warszawski.

Reklama

„Trzeba, żebyśmy to wszystko zanosili na Jasną Górę”

Kard. Nycz zapowiedział, że pielgrzymka będzie również dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zarówno Prymas Tysiąclecia, jak i Matka Elżbieta Róża Czacka potrzebni są nam, jako patroni na nasze trudne czasy. Współczesny świat gubi się w warstwie aksjologicznej, warstwie wartości – dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych. Trzeba, żebyśmy to wszystko zanosili na Jasną Górę i przedstawiali Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i polskich świętych – stwierdził kard. Nycz.

Kard. Nycz zaprasza do pielgrzymowania Ukraińców

Zapraszam naszych braci z Ukrainy mieszkających w Polsce, aby na miarę swoich przekonań, swojej wiary włączyli się w pielgrzymowanie na Jasną Górę – zakończył metropolita warszawski.

Reklama

Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy na Jasną Górę 6 sierpnia z sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Zapisy będą prowadzone w kościele przy ul. Długiej od 1 do 6 sierpnia.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę