Kard. Nycz zapowiedział pomoc uchodźcom z Ukrainy. Parafie wygospodarują miejsca

Kard. Kazimierz Nycz zwróci się w najbliższym czasie do wszystkich parafii archidiecezji warszawskiej z prośbą o przygotowanie miejsc na wypadek konieczności przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Już teraz archidiecezja wskazała miejsca dla 140 osób w swoich ośrodkach rekolekcyjnych.

fot. Episkopat News/flickr.com

Archidiecezja warszawska w odpowiedzi na apel władz państwowych zadeklarowała gotowość przyjęcia w swoich ośrodkach rekolekcyjnych około 140 osób – uchodźców z Ukrainy. W związku z wciąż zmieniającą się sytuacją pozostaje w kontakcie z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem, który na Mazowszu koordynuje organizowanie pomocy dla spodziewanej fali uchodźców z Ukrainy.

Ponadto w najbliższym czasie kard. Nycz zwróci się do wszystkich parafii Archidiecezji Warszawskiej z prośbą o wygospodarowanie miejsc dla naszych braci Ukraińców na wypadek, gdyby szukali w Polsce schronienia, uciekając przed wojną – zapowiedział ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Reklama
Reklama

Kard. Nycz zachęca do modlitwy osobistej i w parafiach

Metropolita Warszawski zachęca do odmawiania – w parafiach bądź indywidualnie – codziennego różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Wymownym znakiem modlitwy i solidarności będzie też śpiew po każdej Mszy św. w warszawskich parafiach Suplikacji z prośbą do Boga o wybawienie od “powietrza, głodu, ognia i wojny”.

Archidiecezja warszawska włączy się też w ogłoszoną wczoraj zbiórkę Caritas Polska pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę