Nasze projekty

Kard. Nycz wyświęcił jednego księdza u pallotynów. „Jest jak drogocenna perła”

Kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że święcenia przyjmowane pojedynczo "powinny uczyć wielkiej pokory i umiejętności dziękczynienia Bogu za każde, nawet jedno powołanie".

fot. Mateusz Wasiński SAC/WSD Pallotynów w Ołtarzewie/Facebook

Święcenia prezbiteraru przyjął w sobotę w parafii NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie diakon Karol Stanewicz, który przygotowywał się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Święcenia kapłańskie to zawsze wielkie święto w seminarium. (…) Jak bardzo to wyjątkowy i rzadki dar możemy sobie uzmysłowić teraz, jak jedna drogocenna perła, bo dziś przyjmie święcenia kapłańskie jeden diakon Karol Stanewicz – mówił na początku uroczystości ks. prof. UKSW dr hab. Mirosław Mejzner SAC, rektor ołtarzewskiego seminarium.

Kard. Nycz, który udzielił święceń kapłańskich, stwierdził, że „święcenia przyjmowane pojedynczo nas biskupów, księży, przełożonych, Kościół powinny uczyć wielkiej pokory i umiejętności dziękczynienia Bogu za każde, nawet jedno powołanie”.

Reklama

25 lat temu było tu u pallotynów wyświęconych prawie dwudziestu nowych księży. Za 25 lat, drogi Karolu, jak Pan Bóg pozwoli ci dożyć srebrnego jubileuszu będziesz musiał jakby dźwigać na swoich kapłańskich ramionach dużo więcej pracy w Kościele, bo będziesz niejako zastępował dwudziestu – mówił.

Kard. Nycz poprosił również, aby zastanowić się, dlaczego mało osób wybiera drogę życia kapłańskiego czy zakonnego, bo „przecież nie możemy uważać, że teraz Pan Bóg nie powołuje”.

Powołuje i mężczyzn, i kobiety. Tylko generalnie są jakieś zagłuszacze w tym współczesnym świecie, które sprawiają, że głos tego powołania nie dociera, do tych, do których Pan Bóg je kieruje – mówił metropolita warszawski, prosząc również o modlitwę w intencji nowych powołań.

Reklama

Życzymy naszemu neoprezbiterowi, żeby poszedł do współczesnego Kościoła, który jest w Polsce, który jest w Afryce, wszędzie tam gdzie będziesz posłany, żeby tam budzić ludzi na te wartości duchowe, dla których nas potrzebuje i posyła Pan Jezus – powiedział kard. Nycz.

kh, „Gość Warszawski”/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę