Kard. Nycz: Tam, gdzie jest krzyż, tam następuje zmartwychwstanie

"Tam, gdzie jest krzyż, tam następuje zmartwychwstanie" - podkreślił kard. Kazimierz Nycz składając diecezjanom życzenia z okazji Wielkanocy, w opublikowanym dziś specjalnym materiale wideo. Ukraińcom metropolita warszawski życzył pełni świąt Zmartwychwstania, mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znajdują.

fot. Archidiecezja Warszawska/Youtube.com

Kard. Kazimierz Nycz zwrócił uwagę na kontekst tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Wiele uwagi poświęcił wojnie w Ukrainie. Ukraina, kraj dotknięty wojną ze strony Rosji, kraj dotknięty cierpieniem i bólem doświadcza krzyża, ale na drodze krzyżowej znajdują się ludzie, którzy pomagają jak ewangeliczny Cyrenejczyk – powiedział metropolita warszawski, dziękując zarazem wszystkim wspierającym uchodźców z Ukrainy.

Pamiętajmy o tym, że przeżywanie świąt to nie tylko nasza wiara w to, że Chrystus umarł i zmartwychwstał, nie tylko modlitwa i piękna liturgia Triduum Paschalnego i Niedzieli Wielkanocnej ale też chrześcijański czyn, czyli to wszystko, co robimy dla innych, ochotnie i konkretnie – wskazał kard. Nycz.

Diecezjanom i wszystkim, którzy przeżywają Wielkanoc angażując się w pomoc naszym sąsiadom życzę wielu Bożych łask i Bożej pomocy, a także wiele radości od Jezusa Zmartwychwstałego! – powiedział metropolita warszawski.

Reklama
Reklama

awo, archwwa.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę