Nasze projekty

Kard. Nycz na procesji Bożego Ciała: nie potrzeba nam nowych podziałów

"Jesteśmy przekonani, że nie przekreślają tej świeckości państwa ani znaki religijne, ani krzyże. Nie chcemy powrotu do złej przeszłości" - mówił kard. Kazimierz Nycz na zakończenie centralnej procesji Bożego Ciała w Warszawie.

Centralna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Warszawy po Mszy Świętej, której w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przewodniczył metropolita warszawski.

Najświętszy Sakrament niesiono w zabytkowej monstrancji z bazyliki Świętego Krzyża, a kompozycja ołtarzy za pomocą słów przeistoczenia przedstawiała historię Chrystusa od dzieciństwa do zmartwychwstania.

W homilii na zakończenie procesji Bożego Ciała na pl. Piłsudskiego kard. Nycz podkreślił, że obecność na ulicach Warszawy z Najświętszym Sakramentem jest „wyrazem normalności, która odzyskaliśmy 30 lat temu”.

Reklama

Wydaje się, że powinniśmy i możemy publicznie wyznawać swoją wiarę, nikogo nie obrażając, nikomu nie przeszkadzając, że jesteśmy w tym miejscu potrzebni – stwierdził.

Kard. Nycz podkreślił, że dyskusja o świeckości państwa będzie nas czekała i jest potrzebna.

Jesteśmy przekonani, że nie przekreślają tej świeckości państwa ani znaki religijne, ani krzyże. Nie chcemy powrotu do złej przeszłości, tym bardziej że dziś nikomu w naszym podzielonym społeczeństwie nie potrzeba nowych wojenek i podziałów. Są o wiele poważniejsze problemy i ważniejsze sprawy – mówił kard. Nycz.

Reklama

PAP, kh/archwwa.pl

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę