Nasze projekty

Kard. Nycz do dziennikarzy: kierujcie się sumieniem

Wobec wyzwań współczesnego świata, w tym fali uchodźców, Kościół musi okazywać miłosierdzie - powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz na spotkaniu z dziennikarzami. - Życzę wam, abyście zawsze kierowali się sumieniem - mówił do przedstawicieli mediów.

Fot. Archiwum Archidiecezji Warszawskiej

Metropolita warszawski zaznaczył, że współczesny świat przeżywa wielkie niepokoje, w tym wyzwania związane z falą uchodźców, szukających w Europie lepszego życia. – Odpowiedzią Kościoła jest ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileusz Miłosierdzia – wskazał. Papież polecił otworzyć bramy miłosierdzia nie tylko w bazylikach Rzymu i czterech tysiącach katedr na świecie, ale także na plaży na Lampedusie, gdzie po raz pierwszy afrykańscy uchodźcy spotykają się z Europą.

Kard. Nycz powiedział, że ważnymi wydarzeniami dla Kościoła w Polsce będą w tym roku Światowe Dni Młodzieży i 1050. rocznica Chrztu Polski. – Ta rocznica jest bardzo ważna, bowiem Europa i Polska się zmieniają i laicyzują – dodał. – Trzeba pytać o żywotność korzeni, z których wyrastamy – zachęcał metropolita warszawski.

Zwracając się do dziennikarzy kard. Nycz wskazywał, że przekazywane przez nich informacje muszą być rzetelne, zaś przekaz powinien oddzielać informację od komentarza. Dodał, że w dziennikarstwie można manipulować także przez dobór faktów. Metropolita warszawski życzył ludziom mediów, żeby byli stali w swych przekonaniach a w swojej pracy zawsze kierowali się sumieniem.

Reklama
Reklama

tk, am / Warszawa

Jan Paweł II – „Jak jest ze mną? Pomoc w rachunku sumienia”

Reklama
Reklama

Czy wszystko we mnie „żyje z wiary”? Jaką odpowiedź daję codziennie Bogu? Czy jestem świadkiem Chrystusa?
Książeczka zawiera rekolekcyjne rozważania Jana Pawła II oraz pytania dotyczące rozwoju duchowego, modlitewnej gorliwości, odniesienia do bliźniego i świata.
Układają się w niezwykły rachunek sumienia. Pozwalają każdemu wierzącemu człowiekowi uporządkować własne wnętrze i pogłębić osobistą relację z Bogiem.

Rozważania te wymienione zostały przez Ojca Świętego w notatkach osobistych.

>>> Kup teraz <<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę