Joe Biden obchodzi Środę Popielcową w Warszawie. Przyjął popiół w czasie mszy świętej w hotelu

Joe Biden, przebywający z wizytą w Polsce, uczestniczył w Środę Popielcową w mszy świętej. "Także wielcy tego świata przyjmują popiół" - napisał ks. Wiesław Dawidowski, który przewodniczył mszy świętej.

fot. Wiesław Dawidowski/Facebook

O tym, że Prezydent USA uczestniczył w mszy świętej poinformował na Facebooku ks. Wiesław Dawidowski, dołączając zdjęcia z Joe Bidenem.

„Dzisiaj Środa Popielcowa. Także wielcy tego świata przyjmują popiół – jeśli należą do tradycji katolickiej. Miałem zaszczyt nałożyć dzisiaj popiół na głowę samemu Prezydentowi USA Mr Joe Bidenowi” – napisał duchowny.

„Wszystko odbyło się w wielkim sekrecie ale teraz już mogę mówić: w zaimprowizowanej kaplicy domowej tuż obok apartamentu Prezydenta, odprawiliśmy Mszę świętą w intencji o pokój, nawrócenie Rosji i światło Ducha Świętego dla Pana Prezydenta” – dodał ks. Dawidowski.

Reklama

Katolicy w Stanach Zjednoczonych nie zmywają popiołu, który – inaczej niż w Polsce – nakłada się na czoło, a nie na włosy. To tłumaczy popielatą kropkę na czole, którą ma Joe Biden podczas oficjalnych spotkań.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę