Jasna Góra: 15 sierpnia Msza św. w języku angielskim z Kaplicy Matki Bożej

Odpowiadając na liczne prośby pielgrzymów z zagranicy, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na Jasnej Górze o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w języku angielskim.

fot. Jasna Góra News/Twitter.com

Jak zauważa kustosz sanktuarium, wobec ograniczeń sanitarnych czasem bardzo restrykcyjnych w różnych krajach i braku możliwości bezpośredniego udziału w uroczystościach, paulini postanowili umożliwić duchową łączność czcicielom Matki Bożej spoza granic Polski.

Mszę św. dla Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii transmitować będzie amerykańska katolicka stacja telewizyjna EWTN.

We wspólną jasnogórską modlitwę włączą się także polskie parafie w Australii. O tę możliwość prosił tamtejszy pauliński prowincjał. W Australii w obostrzenia są bardzo rygorystyczne. Nie chcemy pozostawiać wiernych bez kontaktu z Panem Bogiem, ze wspólnotą Kościoła i chociaż w ten sposób – zdalny, wirtualny, to jednak w duchu wiary i miłości, w jedności serca i ducha, chcemy razem modlić się do naszej najlepszej Matki i Królowej – powiedział o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry.

Oprócz amerykańskiej telewizji EWTN, Msza św. w języku angielskim transmitowana będzie również na jasnogórskim kanale YouTube.

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę