Nasze projekty

„Jaki obraz Boga odsłonił sobór?” Muzeum Mt 5,14 zaprasza na debatę o Soborze Watykańskim II

Czy reforma liturgii została przeprowadzona zgodnie z założeniami Soboru Watykańskiego II? Skąd się biorą nadużycia w jej sprawowaniu? Między innymi na te pytania spróbują odpowiedzieć 27 października uczestnicy debaty organizowanej przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji 60.rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II.

materiały prasowe

Czy reforma liturgii została przeprowadzona zgodnie z założeniami Soboru Watykańskiego II? Skąd się biorą nadużycia w jej sprawowaniu? Czy możliwy jest konsensus ze zwolennikami liturgii trydenckiej? Na te oraz inne tematy dyskutować będą uczestnicy drugiej debaty zorganizowanej przez Mt5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji 60.rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II. 

Debata odbędzie się w czwartek, 27 października o godz. 18:00, w  siedzibie muzeum, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Z wydarzenia dostępna będzie transmisja.

Wykład wprowadzający pt. „Jaki obraz Boga odsłonił Sobór”? Wygłosi o. prof. Jan Strumiłowski OCist. Obok niego w debacie wezmą udział: ks. prof. Robert Woźniak (UPJPII) i dr Paweł Milcarek. Moderatorem będzie ks. dr Tomasz Jaklewicz.

Reklama

Przed debatą od godz. 16.00 będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji głównej Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

mateirały prasowe

Cykl debat „Radość i nadzieja” stanowić ma zaproszenie do rozmowy ludzi mających różne wizje Kościoła i odmienną wrażliwość eklezjalną. Zaproszeni do dyskusji zastanawiać się będą nad blaskami i cieniami recepcji „Vaticanum II”, a także nad rolą patronów Mt 5,14 we wprowadzeniu dorobku soborowego w krwioobieg Kościoła w Polsce, a w przypadku Karola Wojtyły – także w wymiarze powszechnym – podkreślają organizatorzy.

materiały prasowe

W ramach cyklu odbędą się jeszcze 3 debaty: „Kościół – cudzoziemiec w obcym świecie?”, „Sobór pyta o człowieka” oraz „Polskie ślady soboru”.

Reklama

pa, materiały prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę