Nasze projekty

Jak Karol Wojtyła stawiał czoła wyzwaniom PRLu? Konferencja w muzeum Mt 5,14 [TRANSMISJA]

Czy i w jaki sposób ks. Karol Wojtyła był inwigilowany w czasie PRL? Jakie dokumenty znajdują się w archiwach? Jakim formom opresyjności wobec Kościoła katolickiego stawiał czoła? Między innymi na te pytania odpowiedzą goście dzisiejszej konferencji w muzeum Mt 5,14. Zapraszamy na transmisję!

fot. IPN

Z okazji przypadającego w tym roku 45-lecia wyboru Jana Pawła II Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na konferencję „Karol Wojtyła wobec wyzwań w PRL”, która odbędzie się już dziś, 18 maja – w dniu 103. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

CZYTAJ: „Karol Wojtyła wobec wyzwań PRL”

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00 w siedzibie muzeum pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W czasie paneli dyskusyjnych goście spotkania m.in. prof. dr hab Antoni Dudek, red. Tomasz Krzyżak, Grzegorz Polak oraz dr hab. Paweł Skibiński podejmą takie wątki, jak skala inwigilacji ks. Karola Wojtyły i charakterystyka dokumentów znajdujących się w archiwach, formy opresyjności wobec Kościoła katolickiego, antropologiczna konfrontacja marksizmu i chrześcijaństwa, abp Karol Wojtyła jako promotor podmiotowości społeczeństwa. Na początku konferencji głos zabierze również metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Reklama

Szczegółowy program konferencji można znaleźć >>>TUTAJ>>>.

Konferencja „Karol Wojtyła wobec wyzwań w PRL” będzie także transmitowana na kanale YouTube:

mat. prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę