Nasze projekty

Jak działa Bóg w życiu człowieka? Posłuchaj niezwykłych historii

Świadectwa, ale także możliwość spowiedzi, adoracji czy rozmowy duchowej, to wszystko czeka na uczestników XII Nocy Świadectw. "Moc świadectw żywej wiary gromadzi u nas słuchaczy z całej Warszawy" - mówi ks. Jan Konarski, proboszcz parafii św. Michała w Warszawie.

fot. Mateus Campos Felipe/Unsplash

To wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne co roku gromadzi setki wiernych. To wydarzenie wrosło już w tradycję naszej parafii. Dziś trudno wyobrazić sobie wrześniową sobotę przed odpustem parafialnym bez Nocy Świadectw – zapewnia ks. Jan Konarski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Warszawie. Moc świadectw żywej wiary gromadzi u nas słuchaczy z całej Warszawy, a nawet przyjeżdżają do nas autobusami wierni z parafii oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od stolicy – dodaje.

Organizatorzy podkreślają, że ludzie nadal – mimo kolejnych edycji i upływu lat – mają potrzebę słuchania historii, które są doświadczeniem Boga w życiu człowieka. Mówi się, że młodzi masowo rozstają się z Kościołem, jednak trudno to zauważyć podczas Nocy Świadectw. W zeszłym roku zadziwiła nas ogromna, jeśli nie przeważająca ilość młodych twarzy w tłumie wiernych – podkreślają.

Reklama

XII Noc Świadectw rozpocznie się w sobotę 24 września o godz. 19.30. Świadectwa to główny, ale nie jedyny punkt programu. Jak co roku będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, rozmowę duchową oraz przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Spotkanie zakończy się mszą świętą około godz. 23:00.

W tym roku wydarzeniu będzie towarzyszyć fragment z Listu do Kolosan „Obyście trwali w wierze, pewni, mocni i niezachwiani w nadziei”.

Od dwóch lat wydarzenie jest również transmitowane na Facebooku Nocy Świadectw oraz stronie internetowej parafii św. Michała Archanioła.

Reklama

kh, archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę